LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
48.Čáň 9954
49.Novotná 9927
50.Podstata 9894
Bouldry:
48.Chovanová 9100
49.Šlapák 9056
50.Šolc 9050
Hory:
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203239 cest
Nové přelezy:
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C
Vymetání P 8A
Hejter 8A
Wýplesk 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bouldery na Špičáku

Šumava

Zavitateli na Sumavu a ve vasem batohu budete mit lezacky zkuste si vystoupat na vrchol Spicak  ( 1000m.n.m) a vubec zakrouzit kolem. Objevite pak nekolik kamenu, na kterych je mozne pri trose fantazie krouzit a vymyslet bouldery cely den.


Prvni zastaveni je primo na vrcholu Spicaku, kdyz budete mit hezke pocasi muzete zahlednout na jihozapade Alpy ( obly je Glosglockner ), ale vas zajima bouldering a tak rychle se rozhlednete kolem. Prvni stenka skyta nekolik delsich cest, nejake ty hrany a koutek. Prestoze je pomerne vysoka ( 6-7m) jisteni zde budete hledat marne, stejne mate jen lezacky. Takze pozor na pad ! Material je pevny a ma chytovaty charakter.


Druhy blok lze take obejit ze vsech stran a poskytuje nekolik moznosti v zapadni stence a primo pres previsle bricho nekolik moznosti. (viz.foto)


Tim az na nekolik okrajovych stenek vycet moznosti zde na vrcholu konci. Ne vsak moznosti novych cest a boulderu v oblasti.

Jeden moc pekny bolderovy block je primo dole ve spicacskem sedle. Stena typu Midnight Lighting dostud ceka na pokoritele. Nabidne mozna i kousek nad kterym by i Fred Nicole zaplesal.

JirkaS   [úpravy] 11:11 21.02.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 je to v hlave
Kdy si tam byl? Ty fotky jsou moc pekny. Je videt, ze jsi lezec telem i dusi. Ja uz na ty sutry tolikrat koukal, ale vetsinou jsem mel na nohach lyze. Preskace, ale nejsou na bouldrovani to pravy, ale po tve osvete se tam mozna nekdy zastavim. Mej se fajn. Bolek
Zapsal: bolek, 18:28:59 22.02.2001
 Bohužel
Takových šutrů je na Šumavě spousta, např Medvědí stezka za Novou Pecí. Bohužel to všechno patří do NP Šumava a je tu zakázáno chodit mimo turistické stezky.
Zapsal: Dan, 14:18:21 14.06.2001
 Paráda,ale...
Něco podobného je i naproti na Velkém Javoru,němci jsou trošku vstřícnější,ale taky nevidí rádi,když jim tam někdo šplhá,tož to nevím,jak by "vejrali" naši ochranáři.
Zapsal: Olly, 23:08:04 26.04.2006
 MfbgOxDJAwSLv
JuOX5c Major thanks for the blog article.Really thank you!
Zapsal: GrKQfZHoqE, 05:46:43 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189781)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Západní Pilíř III Prachov
Zachodni Komin 5 Jura Polska
Nově komentované:
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov
Lachtanold 6B Bystřička
Důchodci Polovic .... 4 Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic | Nedodelana prace | Re: Anketa | Re: To je jen tresnicka | Anketa |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Fotografie do profilu deníčku (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2193 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2392 
 Ne, uniklo mi to. 
 2087 
 Sleduji jen Adama. 
 2163 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.