LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
4.Štípek 11869
Bouldry:
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
4.Pochman 11000
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197719 cest
Nové přelezy:
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A
Just Like 7b
Sólo Para 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ROCK and SNOW 2014

Open air závod v boulderingu

smallUž tenhle víkend se můžete vyřádit na atraktivních boulder závodech pod širým nebem.

Pro stupně výtězů připraveny Prize money ve výši 1500,- CZK, 1000,- CZK,500,- CZK + ceny od Rockpoint.

Plzeň, Nákupní centrum Borská pole
Sobota 14.6.2014 start v 11:00

Tenhle neoficiální a pohodový závod v boulderingu pod širým nebem se koná jako součást akce Rock and Snow.

poster


Kvalitní lezení zajistí Českým pohárem prověřená věž AIX CUBE, kvalitní chyty, struktury a bezpečné dopadiště. Zalezou si všichni.

AIKS vež


Stavitelé boulderů : Marek Rottenborn, Miloš Pintíř
Odpolední finále fundovaně okomentuje DJ Zyggy Pop

1. Část -  Hlavní závod v boulderingu

poleze se systémem flash (bez izolace) na 6-8 problémech s časovým limitem 2 hodiny a následným finále standardního formátu OS s limitem 4 minuty na problém

2. Část – Závod pro příchozí

je určen všem dospělým i dětem, kteří by lezení chtěli třeba jen vyzkoušet

3. Část – Otevřený závod ve skoku z chytu do chytu


lezený systémem Zdolej základní vzdálenost a postupuješ do dalšího kola

Startovné : 0,- CZK
Pořadatel : Marek Rottenborn

Případné dotazy a přihlášky na e-mail : marek.rottenborn@climber.cz


Informace o akci Rock and Snow

14/06  /  10:00–18:00
Nákupní centrum Borská pole
Rock and Snow


Ačkoli podle kalendáře na dveře klepe léto, Borská pole se promění ve sněhový ráj. Prostor před nákupním centrem zasypou desítky kubíků čerstvého sněhu, na nějž vyrazí snowboardisté a lyžaři. „Minulý rok byla premiéra velmi úspěšná, a tak jsme se rozhodli akci uspořádat znovu a navíc ještě rozšířit. Bude to takový velmi originální sportovní den plný nevšedních zážitků a podívané,“ říká na úvod za organizátory Jiří Pěč.

Lokalitu před Nákupním centrem Borská pole obsadí snowboardisté i lyžaři v otevřeném závodu. Přihlášení odvážlivci se postupně utkají v rozjížďkách, následovat bude semifinále a poté finále. Nejlepší čeká finanční prémie a další zajímavé ceny. Závody se odehrají na speciálně postavené rampě, na kterou organizátoři navozí zhruba čtyřicet kubíků sněhu ze zimních stadionů v regionu. Stavět se začne už dva dny před akcí a z pátku na sobotu sem začnou nákladní vozy navážet sníh.
Kromě lyžařů diváci uvidí také atraktivní vystoupení na kolech. Vyroste tu free-style park s rampou a překážkami, k vidění budou ukázky klasického trialu a především Flatland BMX. Téhle akrobacii na kole se také někdy říká balet na kole. Připraveny budou také atrakce pro děti zdarma.

„Borská pole v Plzni se promění ve sněhový ráj!“

To ovšem pořád není ze sportovních lákadel všechno. Kromě lyžařského a cykloareálu tu vyroste ještě speciální horolezecká stěna pro bouldering, na které se uskuteční otevřené klání horolezců.
„Bouldering je samostatná horolezecká disciplína, kdy lezci překonávají maximálně obtížné úseky v malé výšce nad zemí. Nejsou jištěni lanem, případné pády tlumí dopadiště. Tato disciplína je velmi divácky atraktivní,“ vysvětluje organizátor závodů Marek Rottenborn s tím, že závody budou otevřené jak pro zkušené horolezce, tak pro amatéry, kteří si budou chtít tuto disciplínu vyzkoušet. „Vlastní závod bude rozdělen do tří částí. Proběhne hlavní závod v boulderingu výkonnostních lezců, kterého se zúčastní zhruba 25 účastníků. Následně proběhne vedlejší závod příchozích amatérů a navíc ještě otevřený závod v disciplíně High jump, což je skok z chytu do chytu,“ dodává k samotným závodům Marek Rottenborn.

Rock and Snow nabídne v sobotu 14. června program pro všechny milovníky velkých výzev i adrenalinových zážitků. Atraktivní program bude probíhat od dopoledne až do odpoledních hodin, na kdy jsou naplánována finále jednotlivých závodů.

Malý slovníček pojmů


Snowboard – prkno připnuté k nohám jezdce, na němž se řádí na sněhu. Měří 140 až 170 centimetrů a je široké zhruba 25 cm. První pokusy o jízdu na jediné široké lyži se datují už do první poloviny šedesátých let dvacátého století. Skuteční snowboard přišel na svět v roce 1969. Letos tedy slaví pětačtyřicetiny.
Flatland BMX – jízda na hladkém rovném povrchu bez ramp a překážek. Jezdci provádějí své triky jen točením a vyvažováním na kole v různých nečekaných pozicích. Používaná kola mívají kratší rozvor než ostatní freestylová kola. Historie téhle sportovní disciplíny se začala psát už v padesátých letech minulého století. Dnešní podobu získal koncem sedmdesátých let, kdy se začal objevovat například v poločasech americké NBA.
Bouldering – lezení bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Ze všech disciplín, které budou v rámci Rock and Snow k vidění, je vůbec nejstarší. První průkopníky boulderingu bychom našli už v 80. letech devatenáctého století v Británii. Původně však šlo jen o součást tréninku horolezců. Jako samostatný sport se bouldering objevuje teprve po druhé světové válce. Přední gymnasta John Gill totiž v „lezení po šutrech“ nalezl zalíbení a začal se této zábavě věnovat intenzivněji.



Download poster:
 RockSnow - poster full

Marek Rottenborn   [úpravy] 08:19 10.06.2014Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Duha u skal nad mořem, pohled od sektoru Lido Stockholm, Taormina, Sicilie
Duha
 Databáze cest:
Všechny cesty (189239)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Love For Travelling 7a+ Tonsai
Yutacatán 6c Chulilla
At Long Last 7b Wied Il-Ghasel
Voie Des Hollandais 6c/6c+ Todra Gorge
Ma Premiére Entete A Vue 6c+ Todra Gorge
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Vpravo Od Soilworku 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott | Saltic Hurricane vel. 45 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 367 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 434 
 Ne, uniklo mi to. 
 374 
 Sleduji jen Adama. 
 371 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.