LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
18.Fiala 7785
19.Mrnustikova 7734
20.Plíhal 7670
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114355 cest
Nové přelezy:
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+
Mazzacano 7b
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Praha 1
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jarní rozlézání ve Španělsku

smJarní rozlézání ve Španělsku aneb Tomáš 21 cest (od 8b+ do 8a) na on sight nebo flash, Helča 2 krát 8a PP, 7c OS.

Za zárukou dobrého počasí v této lezení nepříznivé a chladné zimě jsme se museli vypravit až do severovýchodního Španělska.

Jelikož je cesta dlouhá, nejprve jsme se 2 dny rozlézali na lehkých cestách ve francouzském Castillonu.

Po té následovala cesta do Terradets, Santa Linyi, Alquezaru a nakonec do Montsantu.


Terradets

foto by© Helča Lipenská


Počasí zde bylo docela chladné (okolo 10-15st), ale pro lezení na slunku naprosto vyhovující. Nejvíce se nám asi líbila oblast Terradets, kde jsme strávili také nejvíc času, byly tady vytrvalostní cesty po krápnících a následnými  technickými výlezy po lištách. Santa Linya je oblast určená pro opravdu výkonnostní lezce. My jsme se tady rozlézali v 7b+, a charakter cest
bylo klasické lezení v jeskyni, tedy lezení ve velkém sklonu, ve stropě.
Cesty byly typické svými ostrými dírkami, svou lámavostí. Prostě tato na pohled úžasná oblast nás zklamala.


foto by© Tom Mrázek


V Alquezaru a Montsantu jsme pokaždé strávili jeden den, a to z důvodu totálně nechutně vysikovaných chytů v Alquezaru a 8stupňům  v deštivém, ale za to opravdu krásném Montsantu.

V plánu jsme měli mnohem více lezení, ale počasí nás i tady ve Španělsku zradilo. Ale i přesto jsme něco vylezli.


Alquezar

foto by© Helča Lipenská


Tomáš :

8b+ OS  Desafiado a newton (Alquezar)

8b+ FL    Koala (Santa Linya)

8b OS    Santa Linya (Santa Linya), Non stop (Terradets)

8a+ OS  - celkem 7 cest

8a OS      - celkem 9 cest

8c PP      Ingravis serps (Santa Linya)



Helča

8a PP    Traversia de los gladiatores, Deborah ombres (obě cesty Santa Linya).

7c OS    Occident (Terradets)

7b+ OS  Boludito (Santa Linya).



Tom Mrázek

foto by© Helča Lipenská


Další články a fotky: www.tomasmrazek.cz

Tom Mrázek, Helča Lipenská   [úpravy] 12:22 20.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ?13:50:35 20.03.2006
Pekny vykony. Kdyz si  pak kliknete na ty stranky s drakem tak v jednom (no dvouch, Mrazo  asi ses uklik) clanku tam pisi:  "Doufám že právě vy lezci budete přísnější a nekompromisní k těm co……"
Ja bych prosim chtel byt nekompromisni a prisnej, ale nevim ke komu a jak..... vazne! Poradite mi nekdo? 
nekompromisni fanousekodpovědět 
 Re: ?14:02:01 20.03.2006
to sou jenom takovy blaboly. Z toho si nic nedelej
xxxodpovědět 
  Re: ?16:14:42 21.03.2006
hehe mraza tam vyzera ako dedo skoro :-)
odpovědět 

 Santa Linya01:20:13 22.03.2006
To je ta oblast jak se tam předvedl ten mladej tyrolan David Lama, že jo nevíte kde na netu lze o teto oblasti neco zvedet.

Jinak Tomasovi gratuluji.
Pítrsonodpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189658)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Souvlakias 5a Leonidio
Platanos 5a Leonidio
The 100-Day Road 6a Leonidio
Nikiforos Vrettakos 5b Leonidio
Nově komentované:
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Lama |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (6)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2004 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2189 
 Ne, uniklo mi to. 
 1910 
 Sleduji jen Adama. 
 1971 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.