LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
46.Hodeček 10025
47.S 10003
48.Čáň 9954
Bouldry:
46.Skočdopole 9103
47.Zítková 9103
48.Chovanová 9100
Hory:
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5864 lezců
1204041 cest
Nové přelezy:
Python 7C
2 Strong 9+/10-
Zpátky Do 8A+
Ďáblovo Zl 7C
Pakobra 7C
Pek-se-so 8A/8A+
Je Grimpe 8a+
A Tutta Bi 7b
Pantarei N 7c
Celerino A 7b

Stěny
Horská chata XL - Mariánská
WallClub - Sezimovo Ústí
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Shawn Raboutou (13) – 8c

Před rokem vylezl Shawn Raboutou své první 8b+. Letos už zvedl lezeckou laťku na 8c a to v Rodellaru, kde vylezl cestu Welcome to Tijuana.

Jak už jsme jednou psali - jablko nepadá daleko od stromu, což také platí pro třináctiletého Shawna - syna Robyn (Erbesfield) a Didiera Raboutou, kteří v 90. letech patřili ke světové lezecké špičce. Robyn „diktovala“ nejen na skalách, ale také na závodech Světového poháru, jehož se stala čtyřnásobnou vítězkou (1992-1995). Maminka Robyn, která se živí jako trenérka sportovního lezení, trénuje poctivě i své dvě děti a její snažení přináší ovoce. I její devítiletá dcera už má vylezenou obtížnost 8b!

Simona   [úpravy] 08:25 19.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sympaťáci:-)09:54:21 19.08.2011
Sympatická lezecká rodinka jen co je pravda...
 mášaodpovědět 

 zazracne deti19:01:14 19.08.2011
Uz dufam nikoho nesokuje, ze nejake dieta vylezie tazku cestu. Sportove lezenie ma extremne blizko ku gymnastike. Ak ma decko trochu vlohy a podchyti sa "od podlahy", je sanca, ze dobre zalezie. Urcite je tu vacsi predpoklad ako u niekoho, kto sa k lezeniu dostal prvykrat v puberte na cundri.
Ferroodpovědět 
 Re: zazracne deti20:27:34 19.08.2011
"Lezenie v pätnácti po flundri" - je úplně něco jiného!
M.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189876)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Python 7C Vesec
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Pilame Que Voy So. 5c Chulilla
Nově komentované:
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio
Master Of Glyka Extension 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | ... | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Sestup | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (17)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
ČHS: Výstupy roku 2025 - příjem nominací (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2483 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2663 
 Ne, uniklo mi to. 
 2384 
 Sleduji jen Adama. 
 2492 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.