LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1198074 cest
Nové přelezy:
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b
Nueve Zeta 8a+
Pan Boulde 7C
Hierbas 7b
Rock Punk 7b+

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
Orel Břeclav - Břeclav
Městská stěna Vyškov - Vyškov

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Podzimní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů

-reklama-

Barevné modřínové háje a první sníh - babí léto a následný podzim je čas čarokrásný. S Everestem v ruce, který je plný poutavého čtení a tipů na výlety, pro Vás bude ještě zajímavější. Co jsme pro Vás na jeho stránkách připravili?

Portfolio horolezce a milovníka hor Martina "Kleboně" Kleštince Vám ukáže snímky nejen z jeho oblíbených Savojských Alp, ale i záběry z pobytu z Nepálu. V listopadu ho čeká další expedice s cílem uskutečnit již druhý himálajský prvovýstup, takže se máte jistě na co těšit i v budoucnu.


Aiguille du Midi, Chamonix

foto by © Martin Kleštinec


Neradi se loučíte s končícím létem? Užijte si ještě dosyta pískovcové stěny prosluněné baboletními paprsky. Lezec Dany Drechsel Vám napoví, jak kouzelný dokáže být podzim na Broumovsku. A když už podzimní plískanice zabrání tuzemskému lezení docela, je nejvyšší čas vydat se na jih. Oblíbená lezecká oblast Wadi Rum v Jordánsku dozajista splní veškeré Vaše lezecké představy a přidá navrch trochu té exotické atmosféry.


Podzim na Broumovsku

foto by © Daniel Drechsel



Netradiční štandy ve Wadi Rum

foto by © Alena Čepelková


Zajištené cesty, Klettersteigy, Via Ferraty. Je jedno, jak je nazveme, ale jsou čím dál oblíbenější a rostou jak houby po dešti. Jak vznikají ty švýcarské a na jaké se vyplatí vyrazit? Řadu tipů využijete ještě letos, pohlídejte počasí a vyrazte.


Zermatt Zweifinen Klettersteog

foto by © Eliška Pastuszková



Kaiserschild Klettersteig

foto by © Jakub Cejpek



Tu správnou vůni dálek pocítíte při pročítání poutavého článku o cestě napříč Jižní Amerikou. Od mrazivé Ohňové Země se dostanete až do rozpáleného Altiplana a po cestě navštívíte řadu překrásných míst a projdete neotřelé treky. V zimním Everestu chystáme pokračování, ve kterém se dostaneme až k rovníku a možná i dále...


Laguna Miscanti, Chile

foto by © Kateřina Krejčová


Už jste slyšeli o francouzských Dolomitech? Pokud ne, přijměte pozvání do této zajímavé a netradiční lokality, která je pro podzimní dny jako dělaná.


Crête de la Laisse, Dauphineské Alpy

foto by © Ivo Petr


Jak se lezlo v dobách, kdy severka Eigeru ještě nebyla na Google Street view? V tradičním seriálu o historii československého horolezectví Vám Jiří Novák připravil ohlédnutí za klasickými alpskými cestami a prvovýstupy 50. až 70. let.


Sestup z Wetterhornu

foto by © Jiří Novák


Zima pomalu klepe na dveře a je na čase oprášit pavučiny ze sněžnic uložených ve sklepě a přebrousit hrany skialpových lyží. Hřeben Stubajských Alp nabízí krásnou okružní túru a hned tři třítisícové  vrcholy k tomu.


Vrchol Zuckerhütl, Rakousko

foto by © Jakub Cejpek


A mnoho dalšího inspirativního čtení:
• Zima jako v Turecku
• Šestkaři v Chorru
• Podzimní paleta Bukoviku
• Uprostřed Vysokých Taur
• Absolutní svoboda paraglidingu

Alpenverein do ledna 2016 + 4 Everesty za 1750,- Kč
Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Akce pro nové členy: zařiďte si členství už nyní a bude Vám za standardní cenu platit až do konce ledna 2016!





Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com
floowie.com

JirkaS   [úpravy] 08:33 27.09.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Ghey Team
La Dottrina Di Napi Valentina, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (189266)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bob Les Monges 5c Théoule-sur-Mer
Abu Kai 6c+ Wadi Rum
Meltemi-Poets 8a Poets
? 4c Turó De Cal Beco
Trabuco 6a+ Turó De Cal Beco
Nově komentované:
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: Borec | Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 837 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 960 
 Ne, uniklo mi to. 
 823 
 Sleduji jen Adama. 
 827 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.