LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
22.Melen 10601
23.Vlk 10584
24.Suchan 10532
Bouldry:
22.Bulička 9906
23.Majdloch 9900
24.Nespoutaný 9878
Hory:
13.Abt 4512
14.Hess 4058
15.Sukačová 3810

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1198064 cest
Nové přelezy:
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b
Nueve Zeta 8a+
Pan Boulde 7C
Hierbas 7b
Rock Punk 7b+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh: zbývá nám necelých 800 m

"Ze 3500 m vysoké stěny nám zbývá necelých 800 m. Přesto v mých očích se jedná o vzdálenost jak k nejbližší hvězdě. Máme ještě k dobru 3 dny pro vylezení na vršek, než se pohnojákuje na pár dní póčo ...," napsal před chvílí Mára Holeček, který se s Radkem Grohem pokouší o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram.

Zde je celý citát:

"Ze 3500 m vysoké stěny nám zbývá necelých 800 m. Přesto v mých očích se jedná o vzdálenost jak k nejbližší hvězdě. Máme ještě k dobru 3 dny pro vylezení na vršek, než se pohnojákuje na pár dní póčo. Na sestupu bychom již slízli marast. Rozhodně se nejedná o lákavou vidinu. Jsme hotový, ale pořád máme ještě chuť poprat se o výsledek. Zítřek asi rozhodne, zda budeme pokračovat, či začneme sestup. Ráno vyrazíme a pokud terén  k nám bude alespoň trochu nakloněn, tak valíme dál. Dnešek dopoledne bylo lezení ucházející, ovšem po dvanácté začalo sněžit a nezbylo než se zakopat v 70stupňovém sněhovém hřebenu. Jezdí přes nás sněhové lavinky a jsme tu utemovaný jak dvě sardinky v bivaku na... pytel. Mara a Rada"

Viz:



Předchozí zprávy:

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum




Standa Holec   [úpravy] 10:58 14.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Hřeben Gran Perrons nad přehradou Emosson má krásnou jižní stěnu
Squatteurs de Lune 6a/6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189265)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Meltemi-Poets 8a Poets
Meltemi-Poet 8a Poets
? 4c Turó De Cal Beco
Trabuco 6a+ Turó De Cal Beco
Pasovich 6a Turó De Cal Beco
Nově komentované:
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst | Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst | Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě ze |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Borec | Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (171)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Jakob Schubert vylezl své 3. bouldrové 9A - Shaolin v USA (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 791 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 919 
 Ne, uniklo mi to. 
 778 
 Sleduji jen Adama. 
 784 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.