LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1198085 cest
Nové přelezy:
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b
Nueve Zeta 8a+
Pan Boulde 7C
Hierbas 7b

Stěny
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Na Střelnici - Svitavy
Na Nivách - Trutnov

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Koyamada zopakoval boulder The Story of two worlds

Dai Koyamada z Japonska přidal druhé opakování boulderu The Story of 2 worlds  8C (+) v Crescianu ve Švýcarsku.

Autorem boulderu je Dave Graham, který ho vylezl v roce 2004 a ohodnotil 8C. K obtížnosti ještě dodal, že se jedná o nový standart pro 8C. Podle  Koyamady je tento boulder spíš za  8C/C+ nebo 8C+ a pokud je toto standardní 8C, tak by Graham musel "shodit" všechny své předešlé 8B+ a 8C. Ale respektuje názor autora.

Ještě k samotnému boulderu. The Story of 2 worlds začíná krutou "lištovačkou" za 8B/B+, kde hraje velkou roli dobré tření. Dále se napojí do silového boulderu od Toniho Lamprechta "Dagger" 8B+.


Dai Koyamada v boulderu The story of 2 worlds  8C (+)



Sám Dai Koyamada je autorem dvou boulderů v obtížnosti 8C+:  The Wheel of Life v Austrálii a Hydrangea v Japonsku.



Zdroje:
8a.nu

Simona    [úpravy] 08:03 17.05.2010Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

  13:03:28 17.05.2010
Podle mě se Dejv řídí svým standartem odjakživa - své bouldry shazovat nebude muset, ale spíš ti ostatní (Viz Robinson a Woods). Tedy pokud se shodnou.
Buď je to tak přísný boldr (tuším že to přišlo těžké i Adamovi), ale spíše je hlavně přísný DG:)
Adam Fialaodpovědět 
 Re: 17:26:33 17.05.2010
nejde myslim o to, ze by koyamada grahamovy bouldry shazoval, spis naznacuje, ze pokud je tohle podle DG standard pro 8C, tak s tim nejsou konzistentni ostatni grahamovy bouldry
jjodpovědět 

 klokani16:11:20 17.05.2010
The Wheel of Life je v Australii,ne v Austrii .)
odpovědět 
 Re: klokani07:47:52 18.05.2010
jasně u klokanů, díky.
 simodpovědět 

 :-)16:40:41 17.05.2010
No my jsem pod tím buldrem stáli a vypadá to brutálně, vůbec jsem nepochopil jak se to zmágované bludiště vůbec leze. Jsou to fakt ufoni.
Lepraodpovědět 

 Foto dne:
Ghey Team
La Dottrina Di Napi Valentina, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (189267)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nia 6a Custonaci
Bob Les Monges 5c Théoule-sur-Mer
Abu Kai 6c+ Wadi Rum
Meltemi-Poets 8a Poets
? 4c Turó De Cal Beco
Nově komentované:
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: Borec | Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 878 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1004 
 Ne, uniklo mi to. 
 858 
 Sleduji jen Adama. 
 858 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.