LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
16.Novák 10881
17.Svoboda 10790
18.Kalvas 10731
Bouldry:
16.Širůčková 10156
17.Vaňous 9975
18.Šípek 9950
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1198096 cest
Nové přelezy:
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c
Super Zeb 7c
Meltemi-Po 8a
Peatón Del 7c
Mal Pago 7c
El Represe 8b
Nueve Zeta 8a+
Pan Boulde 7C

Stěny
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Orel Břeclav - Břeclav
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Ostrava
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SAUNA OPEN 2003

„Kdo přijede letos? Těžko říci. Loni bylo hodně pražáků, možná přijedou i nyní. Zatím jsou nahlášeni Maršík, Benian, Šimi, Pelikán. Každopádně to musí být postavený dost těžký, i když jsou to „jen místní“ závody. Ostatně, tento ročník je jako první závod vůbec zařazen do rankingu Českého horolezeckého svazu. Tak žádný mazání s tím.“ Tak nějak vypadalo nespočet úvah a rozhovorů nad obtížností cest v letošním, již šestém ročníku boulderových závodů. Role hlavního stavěče se ujal Štěpán Neustupný společně s Hopem (Petrem Holubem a Šlachou (Vaškem Turkem). No a že to bylo těžký, o tom mohou něco říci závodníci.

Závody proběhli již tradičně na stěnce oddílu Sportovního lezení USK Plzeň v budově Pedagogické fakulty. Soutěžilo se ve třech kategoriích: 

Muži
Z kvalifikace postoupilo 16 borců – všichni ti, co dali TOP. Do finále stačilo dát jednu ZÓNu na první pokus. Martin Pelikán dal pro jistotu oba TOPy hned napoprvé a postupoval z prvního místa. Ve finále se lezli tři bouldery. Pouze Rosťa Štefánek dal jeden na první pokus a to mu stačilo k vítězství. Celkově druhý Vašek Peltrám TOPoval na druhý pokus a třetí Milan Benian na třetí pokus. K dalšímu místu stačilo dát jednu ZÓNu.   

Ženy
Z kvalifikace postoupila polovina závodního pole, tedy všechny baby, které daly dva TOPy. Ve finále opět přituhlo a jedině loňská vítězka Světlana Kadlecová byla schopna dát TOP. Katka Chudobová dala ZÓNu a skončila celkově druhá. Souboj mezi chobotnicemi rozhodl lepší výsledek v kvalifikaci a tak Jitka Křešová obsadila třetí příčku.

Veteráni
Nově zavedená kategorie přilákala TŘI VETRÁNY. Při kvalifikaci se pěkně rozřadili a ve finále pořadí potvrdili. Jirka Sedláček přidal jediný TOP a bylo vymalováno.

Sponzoři:

 
 
 
 
 
 
 
HOT STONE 
 
 
 
Horolezecké centrum K2 
 
Nampa 


Výsledky

Kategorie – muži

1. místo ŠTEFÁNEK Rostislav ROCK EMPIRE
2. místo PELTRÁM Václav PRAHA
3. místo BENIAN Milan ALPA OSTRAVA

Kategorie – ženy

1. místo KADLECOVÁ Světlana HO TEPLICE
2. místo CHUDOBOVÁ Katka RUZYNĚ
3. místo KŘEŠOVÁ Jitka USK PLZEŇ

Kategorie – veteráni

1. místo SEDLÁČEK Jiří PLZEŇ
2. místo HANŽL Daniel BG 7 PAD
3. místo ŽIŽKA Jiří PLZEŇ

Výsledky jsou také ZDE!

FOTO:


Pepe Piechowicz – fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


Rosťa Štefánek - fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


Martin Pelikán - fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


Katka Chudobová - fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


Jitka Křešová - fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


Světlana Kadlecová - fotil Martin Navrátil (www.climber.cz)


John – fotila Jana Žižková

Vlasta Volák   [úpravy] 14:46 26.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Ghey Team
La Dottrina Di Napi Valentina, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (189268)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bloquea Perrea 7a Bellus
Nia 6a Custonaci
Bob Les Monges 5c Théoule-sur-Mer
Abu Kai 6c+ Wadi Rum
Meltemi-Poets 8a Poets
Nově komentované:
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | spravny krok | Proslýchá se | Sedm vs osm | Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: DVD |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (7)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 917 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1054 
 Ne, uniklo mi to. 
 913 
 Sleduji jen Adama. 
 908 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.