LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198573 cest
Nové přelezy:
La Pluma 7b
L´Ultimo V 7b
Daňos Cola 7b+
The Rabbit 8A
Cucciolone 7b
Midnight L 7C+
Vocheso 7b
Carlo Mont 7c+
By Pass 7b
El Cagaso 7c+

Stěny
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Flash Wall - Olomouc
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dave MacLeod - první volný přelez Bongo Bar 8a

Norsko

obr_smallMistr tradičního lezení Dave MacLeod si připisuje další úspěch. V Norsku se mu povedl první volný přelez 400 metrové tradiční linie s názvem Bongo Bar (ostrov Kvaløya, severní stěna Blamman).

Pro MacLeoda byl volný přelez Bongo Baru v Norsku hlavním cílem. I když ho směr na první pohled zaskočil: hodně převislé lezení, hladká skála, trhliny a jiné žulové záludnosti, na které ze Skotska není zvyklý. S mírným váháním se do zkoušení linie přeci jenom pustil. Po několika dnech  čištění a zkoušení  délek přišel na řadu volný přelez celé cesty, který se mu podařil bez jediného pádu. Pouze šestou délku vyváděla jeho spolulezkyně  Snihur a Leod jí následoval na druhém konci.

Délky v Bongo Bar: 7b+, 7b+, 8a, 7c, 7b, 6c, 7a, 6b






Ještě zmíním, že na začátku června MacLeod vylezl opět volně a po vlastním odvážnou vícedélku The Longhope Route (devět délek, 470 metrů) na ostrově Hoy (Orkneys, Skotsko). Více si přečtete zde.

Knihu od Davida MacLeoda - 9 out of 10 climbers make the same mistakes -  lze koupit v našem eshopu.


Zdroje:
blog Davida MacLeoda

Simona    [úpravy] 10:14 31.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dave levitující07:53:30 01.09.2011
Kdo by přemýšlel nad "záhadou" levitujícího Davea na první fotce jako já, pak vězte, že klíč k vysvětlení záhady je ve videu na jeho blogu:))
Hurvajzodpovědět 

 Překlep v názvu hory14:35:21 01.09.2011
Blamman je určitě překlep, norsky se to píše Blåmann, pokud nemáš å na klávesnici, tak se to nechá napsat jako Blaamann
Pavelodpovědět 
 Re: Překlep v názvu hory14:38:17 01.09.2011
Vidím, že norské písmenka se téhle stránce nelíbí, tak bude asi průchodná jen verze se Blaamann
odpovědět 

 Foto dne:

Cesta berušek, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191788)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 | Re: 1 |

 Kde to vře:
lidé&HORY 6/2025 (213)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (48)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (5)
Český pohár 2026 v boulderingu 2. kolo (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS | PÄŹĹĽËťpÄŹĹĽËťk BCA Tracker DTS | PÄŹĹĽËťpÄŹĹĽËťk BCA Tracker DTS | PÄŹĹĽËťpÄŹĹĽËťk BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS | Pípák BCA Tracker DTS |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1381 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1486 
 Ne, uniklo mi to. 
 1261 
 Sleduji jen Adama. 
 1316 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.