LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
47.Hodeček 10025
48.Šenkýř 10022
49.S 10000
Bouldry:
47.Čech 9100
48.Šmejkal 9100
49.Šlapák 9056
Hory:
12.Procházková 4592
13.Abt 4512
14.Hess 4058

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5849 lezců
1197938 cest
Nové přelezy:
Tyrolean A 7c
Depredador 7b
Límite Ver 7c+
Kosmodrom 8A
Kosmodrom 8A
Sprint 7C+
TV Show 8A
Flojo De P 7b+
Temný Hvoz 7C+
Animula Va 7b

Stěny
Zubří - Zubří
Gekon Boulder bar - Pardubice
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
Ksport - Třinec
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Metodický den ČHS ve znamení hrdinů

V sobotu 8. října se v Milovech a na přilehlém Drátníku konal Metodický den ČHS. Vzhledem k průběhu akce, chtělo by se říci Den Českého hrdinského spolku...

Neb hrdinně stáli tu v proudech dešťových kapek metodici a lékaři, kteří skvěle demonstrovali své umění v tématech jistící pomůcky a jištění, bezpečné slaňování, štandy, osazování fixních jištění a nehody v terénu spojené s první pomocí. Neméně hrdinně tu mrzlo a moklo osm desítek horolezců, kteří se zdokonalovali v těchto zmíněných oblastech. I přes opravdu drsné počasí si akce své příznivce získala a zocelila tělo i ducha horolezeckého. V podobném duchu se nesl i večer. Zdeněk Hrubý měl poutavou přednášku o hrdinech, jež se jimi na nejvyšších horách naší planety stávají jen tak mimochodem, neboť je lezení po horách baví a nechybí jim potřebná výkonnost i nutný respekt, ale bohužel i o těch, kteří se hrdiny chtějí stát za každou cenu, někdy i cenu nejvyšší. Hrstka hrdinů, která vydržela, mohla si pak užít skvělou muziku v podání kapely HFD – Hrdinové fšedních dnů, která hrála asi do půl jedenácté. Myslím, že někdy po půlnoci šli spát i ti největší hrdinové a Metodický den ČHS skončil.










Díky lidičkám z Metodické, Lékařské a Bezpečnostní komise, partnerů akce(TotalOutdoor, Petzl, Hudysport), oblečení, které nepromoklo, i lidičkám, kteří v něm naslouchali, zachraňovali, motali, zakládali… Třikrát hurá a pevně věřím, že se z této akce stane tradice (ač třeba v lepších povětrnostních podmínkách).



Petr Resch   [úpravy] 12:31 11.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 otazka18:57:25 11.10.2011
nevite nekdo jestli se techto akci muze zucastnit i normalni beloch(lezec) nebo je to jen pro zvane???
strejdaodpovědět 
 Re: otazka19:57:36 11.10.2011
http://www.lezec.cz/clanek.php?key=9697&nazev=metodicky_den_chs
Aodpovědět 
  Re: otazka08:33:02 12.10.2011
Ano, jak je z článku zde v odkazu patrnné, je akce otevřena absolutně všem zájemcům, samozřejmě s kapacitním omezením. I proto by bylo dobré akci dělat periodicky.
Petr Reschodpovědět 

 Díkec20:38:17 11.10.2011
Ještě jednou hlubokosklon všem organizátorům této akce! Bylo to moc fajn, instruktoři báječní
Díky díky díky
m.
 MKodpovědět 

 pěkná akce08:56:16 14.10.2011
Pěkná akce, díky. Počasí jsme trochu podcenili, stát 6hodin defakto na fleku chce příště lepší přípravu. O to víc obdivuji instruktory, že tam vydrželi, na Těšovi bylo pěkně vidět, jak mi cvaká brada :-)
Čibiodpovědět 

 Foto dne:
Oblast Nome E Cognome, Syrakusy, Sicílie
 Databáze cest:
Všechny cesty (189279)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Depredador 7b Vallada
Límite Vertical L1+L2 7c+ Vallada
Límite Vertical L1 6c+ Vallada
El Señor De Las Àgui 7a+ Vallada
Caiga Quien Caiga 7a Vallada
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst | Re: Jak začít s VHT | Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst | Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě ze | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Borec | Borec | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (171)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Jakob Schubert vylezl své 3. bouldrové 9A - Shaolin v USA (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon | Boty Scarpa | Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 623 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 754 
 Ne, uniklo mi to. 
 639 
 Sleduji jen Adama. 
 637 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.