LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196820 cest
Nové přelezy:
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a
Jeremy 7c+
Chipotle 7c

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Studénka - Studénka
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Zlín
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse:

zatím nejtěžší den lezení a jsme 50 m pod vrcholovým hřebenem

Mára Holeček s Radkem Grohem vylezli včera při pokusu o prvovýstup západní stěnou Baruntse (7162 m) dalších cca 150 metrů náročným terénem - těžké sněhové varhany, strmé ledy a skalní prahy - a místo pro další bivak našli asi 50 metrů pod vrcholovým hřebenem. Byl to "zatím pro nás nejhorší den", píše Mára na Facebooku.

Viz:

"Zpráva ze satelitního telefonu z 24.5.2021
Grandhotel Pupp
Dnes byl zatím pro nás nejhorší den. Těžké sněhové varhany, strmé ledy a skalní prahy. Prostě kombinace toho nejhoršího. I tak jsme kousíček od vrcholového hřebene. Je na dosah ruky nějakých 50 metrů. Přesto dolézt tam bylo už nad naše síly, jelikož z nebe začalo hustě sněžit a stékaly shora po skále sněhové řeky. Naštěstí místo pro bivak bylo po ruce. Takový vybíhající ostroh, který má z každé strany kilometrovou díru, ale zároveň uprostřed malou plošinku na náš stan. Z žádné strany ani centimetr navíc. Lavinky nás obtékají, ale v dané chvíli je to hotel Pupp. Jsme utahaní jak koťata, promrzlí, hladoví a žízniví. Bůh nám pomáhej zítra to doklepat nahoru a též i při sestupu.
Maara"




Expedici s cílem vylézt novou cestou západní stěnou na Baruntse v regionu Khumbu v severovýchodním Nepálu, zahájili před dvěma týdny.

Psali jsme zde:

Mára Holeček a Radek Groh zahájili expedici na Baruntse (7162m)

a pak tady:

Mára Holeček hlásí: vyrazíme z BC do Z stěny Baruntse

a tady:

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse: jsme pod stěnou a po bivaku do ní nastupujeme

a včera zde:
Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse: po 2 dnech lezení jsme 200 m od vrcholového hřebenu

Standa Holec   [úpravy] 05:49 25.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 palce20:32:31 25.05.2021
Tak doufám, že jim to klapne všechno dobře.
P.
 Re: palce20:59:54 25.05.2021
taky držíme palce ! :-) hlavně v pořádku dolů ať dojdou
Matěj

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Black pearl, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189159)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hace Calo 4+ El Chorro
Kein Name 5c+ San Vito Lo Capo
Joe 6a San Vito Lo Capo
Giorgio 5a San Vito Lo Capo
No Name 5c+ San Vito Lo Capo
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Re: dobra omacka |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (1)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2643 
 Někdy ano 
 2980 
 Ne nepoužívám 
 2792 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.