LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11361
11.Danda 11186
Bouldry:
9.Kopecký 10600
10.Novák 10550
11.Mokroluský 10550
Hory:
15.Hess 4058
16. 3908
17.Sukačová 3810

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196754 cest
Nové přelezy:
Shark Atta 7b+
4:44 7b+
Seven Live 8a
Thor´s Tee 8a/8a+
Spacelab 7c+
Red Alert 7c+
Moonbootic 7c
Beatbox 7b+
End Of Sil 7b
Fata Morga 8a

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Praha 7
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První dáma Everestu na Sněžce

Džunko Tabei

smallPrvní dáma Everestu v úterý 6.8.2013 navštívila nejvyšší bod Česka.

Krkonošský národní park včera poctila svojí návštěvou paní Džunko Tabei spolu se svým manželem Masanugem a čtveřicí svých kolegyň, aby vystoupili na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. Paní Tabei je první ženou v historii, která stanula (16. května 1975) na nejvyšším vrcholu světa, Mount Everestu (8 848 m n.m.).

Džunko Tabei

Džunko Tabei

foto © Jakub Kašpar


V roce 1992 dokončila Džunko Tabei (* 22.9.1939) projekt známý pod názvem *Koruna světa* nebo *Seven summits*, tedy vystoupila na nejvyšší vrcholy všech kontinentů planety Země. Od té doby se paní Tabei, pocházející z Fukušimy, věnuje ekologické problematice, například udržitelnému horolezectví, problémům s odpadem v nejvyšších horách i ekologické výchově a práci
s dětmi a mladými lidmi. Začala rovněž postupně zlézat nejvyšší vrcholy různých zemí světa a tak se včera dostala i do Krkonoš. V úterý 6. srpna 2013 ve 13:01 tedy na svůj seznam přidala 63. nejvyšší národní vrchol v pořadí – Sněžku (1 602 m n.m.).

„Bylo nám velkou ctí, že se na nás paní Tabei se svými přáteli obrátila s prosbou o doprovod při své cestě na nejvyšší vrchol Česka a pro mě osobně bylo nesmírným potěšením strávit den v horách s tak příjemnými a milými
lidmi*,“ říká náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar, který se včerejšího výstupu na Sněžku s paní Tabei zúčastnil.

Známým horolezcem je i manžel paní Tabei, pan Masanugo Tabei, který například jako první japonský alpinista zlezl severní stěnu Matterhornu (4 478 m n.m.).



výstup na Sněžku, těsně pod Slezským sedlem

foto © Jakub Kašpar



japonský tým

japonský tým, Dom Śląski

foto © Jakub Kašpar



japonský tým na vrcholu Sněžky

zprava: Jakub Kašpar, Masanugo Tabei, Junko Tabei, ...

foto © Setsuko Kitamura


Odkazy: fotogalerie na FB Správy KRNAP
krnap.cz
en.wikipedia.org: Junko Tabei


Lezec.cz   [úpravy] 10:01 07.08.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189159)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hace Calo 4+ El Chorro
Kein Name 5c+ San Vito Lo Capo
Joe 6a San Vito Lo Capo
Giorgio 5a San Vito Lo Capo
No Name 5c+ San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Hariquita 8b Siurana
Fata Morgana 8a Leonidio
Hariquita 8b Siurana
Hariquita 8b Siurana
Palba Z Kanonu 7B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Slevy chaty v Tatrách | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Nákoleník | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (7)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (2)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2572 
 Někdy ano 
 2892 
 Ne nepoužívám 
 2712 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.