LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198408 cest
Nové přelezy:
Cría Cuerv 7c
Sharpen Yo 7c
Lua 7c
Senor Etc. 7c+
Ratikon 8a
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A

Stěny
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Teplice
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Petrohrad - Stopařka

fotoprůvodce

Ne, tento článek nebude o žádné stopařce kterou jsme vzali cestou do této světové bouldrové oblasti, ale dalším fotoprůvodcem po oblastech Jesenicka.

První fotoprůvodce, kterého jsem stvořil již na jaře se věnoval Mlýnskému vrchu. Tento článek vám přiblíží nový kámen (trochu stranou od všech ostatních), který jsme nedávno s Jirkou objevili a který si díky své snadné dostupnosti pozornost jistě zaslouží.

Kámen je to nevelký, ale docela pěkný a v budoucnu bude žřejmě z oblasti Pod hradem, kde ho nyní naleznete v průvodcích, přesunut do oblasti Stebno, která skrývá ještě množství možností i prastarcých boulderů. Takže do oblasti Pod hradem je zařezen zřejmě jen dočasně, protože je od ostatních sektorů z této oblasti docela vzdálený.

Příjezd, přístup:
Stopařka stojí asi tak 10m od silnice spojující vesnice Petrohrad a Stebno. Pokud pojedete z Petrohradu, minete hřbitov, pak odpočku k Potočním kamenům, památník s chybějící pamětní deskou a kousek za ním ji uzříte jak váhavě vykukuje v protisměru z lesa.
Pokud pojedete ve směru ze Stebna, musíte nejprve vyjet do kopce nad rybníkem, přejet louku a jakmile vjedete do lesa, zaparkujete v rozšířeném místě a rovnou přeskočíte pangejt do houští, kde vás netrpělivě očekává.




Stopařka




1 Sropařčiny boule 5C
2 Sropařovo kdoule 6A+
3 Prasklá guma 5B
4 Kampa slečinko? 3
5 Vojetá 4
6 Úchyl SD5B
7 Znásilněná SD5C


JirkaS a Hop v boulderu Stopařovo kdoule 6A+


Na závěr jen přislíbím velké množství dalších fotoprůvodců zejména z Jesenicka a z jedné bomba oblasti, protože jich mám už spoustu rozděláno a jestli bude v nastávající bouldrové sezóně přát počasí, tak se jejich dokončení průběžně jistě dočkáte.

Hop & JirkaS   [úpravy] 17:35 13.10.2004Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :o)12:51:03 14.10.2004
Konverzace proběhla asi následovně:

Hop: "Ty woe, Jirkas, vidíš ty boule?"
Jirkas: "Jasně. Uplně mě svrběj kdoule."
Hop z okýnka: "Kampa slečinko?"
Stopařka: "Do Stebna"
Pak intermezzo 5C a 4, na závěr 5B.

Akorát nevím, kam jí ty dva uchylové zahrabali. Je tam ještě projekt Lopata a jáma, min za 7B.

PS: Hope už se těšim na víkend.
Azbestodpovědět 
 Re: :o)11:09:12 15.10.2004
Prší, prší, jen se leje.
To mě teda pěkně sere!
Když nám naše šutry zmoknou,
ruce po nich hrozně kloužou.

Z pětcéčka je rázem šestka,
k ničemu je mága kostka.
A jestli se nevyčasí,
tak zůstanu doma - asi.

a nebo v hospodě.
 hopodpovědět 

 Stebno21:38:34 14.10.2004
My jsme s Karlem Stebno procházeli dost důkladně i potom dolů podél potoka co vede vlastně až k Petrohradské zastávce, ale bohužel je toho hrozně málo. Byli jsme i u tohoto šutru, ale jeho vzdálenost od ostatních věcí (přes jeho krásu) ho dost handycapuje. Ve svahu nad vesnicí jsou mraky šutrů, ale mizerné dopady. Bohužel si fakt myslím, že Stebno nemá příliš perspektivu. Doufám, že se brzy uvidíme, mám novou sadu nákresů. Prakticky hotovej Hrad, teď valíme Hřbitov.
Petr
Petr Reschodpovědět 
 Re: Stebno15:35:32 02.11.2004
Zverejnit, zverejnit, zverejnit.....:)))
a co pruvodce z padani 2004....:)

bedaodpovědět 

 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189296)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cría Cuervos 7c Cuenca
Essie 6b Jerzu
Lamantide 6c Jerzu
Activate Your Bum 6b+ Jerzu
Spooneti 6a Jerzu
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1277 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1375 
 Ne, uniklo mi to. 
 1179 
 Sleduji jen Adama. 
 1220 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.