LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
34.Jungling 10300
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.Svoboda 9378
36. 9356
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Petr 3220

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196859 cest
Nové přelezy:
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+

Stěny
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
321 Boulder Club - Brno
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

2. díl - Dolní Morava

V sobotu 11. 11., tedy na Martina, vysíláme na ČT Sport přesně ve 12:00 (před hokejem Švýcarsko – Rusko :-)), druhý díl třetí řady seriálu Skialpem to začalo. Jestli máte chuť, mrkněte, o čem to tentokrát bude.

V loňské sezoně jsme vzali na skialpinistickou túru do Západních Tater skicrossaře Tomáše Krause a on nám na oplátku slíbil, že nám letos prozradí fígl, jak se správně položit do carvingového oblouku. A svůj slib také splnil na Dolní Moravě, kde nám navíc předvedl, jak se správně jezdí ve skicrossové trati a také poradil, jak postupovat při výběru správné sjezdařské výzbroje. Na Dolní Moravě jsme vyzkoušeli fitnesskialp, při němž se pohybujeme po značených trasách mimo lavinové svahy, tudíž s sebou nemusíme vláčet standardní skialpinistickou plnou polní, tedy sondu, vyhledávač a lopatu. A také výzbroj výrazně lehčí než ta, s níž se chodí za zážitky do volného terénu. A cíl je jasný: Stezka v oblacích.

A jak se nám na Dolní Moravě točilo? Všechno je tam po ruce, z hotelů a penzionů je to na sjezdovky fakt kousek. Ze stezky v oblacích je parádní výhled po okolí. Měli jsme štěstí, že připadlo něco přes 10 cm nového sněhu, tak jsme si i stopu nahoru museli prošlapávat. A to se zas tak často v českých horách nestává. Na lehkých lyžích to šlo ale vcelku snadno.

I tady jsme se díky aplikacím Kudy z nudy a Česko země příběhů dozvěděli něco víc o historii kraje. A třeba i to, jak se dostali jinak teplomilní sloni na úpatí i na hřebeny Králického Sněžníku. Pro Hanku Doležalovou, handicapovanou sportovkyni, přibyly díky aplikaci EPP – pomáhej pohybem další body. A to potěší. Na konci je zase soutěž, víc k ní najdete na www.skialpemtozacalo.cz.

Další týden se chytáme do Říček v Orlických horách. Tak se těšíme.

Mimochodem, přesné časy vysílání jednotlivých dílů hledejte na www.ceskatelevize.cz, na ČT Sport se můžou posouvat kvůli aktuálně zařazeným sportovním přenosům.

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel

Fitnesskialp na Dolní Moravě


Při fitnesskialpu jsme si na lehkých lyžích vyběhli až do oblak


S Tomášem Krausem ve skicrossové trati

Alena Zárybnická   [úpravy] 12:49 10.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 proč se ještě nereportovalo z brdského ledovce?21:05:35 11.11.2017
Jsem rád, že další díl bude z Říček - Mekky skialpinismu. Jediná co mne mrzí je fakt, že ještě nebyla žádná reportáž z tajemného a zrádného brdského ledovce, který horalovi neodpouští sebemenší chybu a čas od času si vybírá i svoji oběť:

tinyurl.com/yaah5mdq
honzaodpovědět 
 Re: proč se ještě nereportovalo z brdského ledovce?21:47:43 11.11.2017
protoze se odtamtud jen malokdo vraci zivej.. a kdo prezije odmita o ty hruze mluvit.
odpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Alter Weg Direkt, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (189166)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tonsai Playgirl 7b+ Hvar
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (6)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2695 
 Někdy ano 
 3048 
 Ne nepoužívám 
 2854 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.