LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
51.Čáň 9954
52. 9915
53.Podstata 9894
Bouldry:
51.Černý 8884
52.Ježek 8865
53.Kohout 8850
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5848 lezců
1197703 cest
Nové přelezy:
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A
Just Like 7b
Sólo Para 7c

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Stěna u Salesiánů - Praha 8
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Havířov
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ahoj lezci, lezkyně a lezčata,

předběžně bych vás rád pozval na možná poněkud originální akci, ačkoli v kraji žulovým šutrům zaslíbené již něco podobného proběhlo. Totiž, rádi bychom někdy za stabilního počasí, tedy nejspíš někdy v polovině června využili boulderové pohostinnosti petrohradských lesů a s Karlem Hegrem uspořádali závody na přírodních kamenech. Za tímto účelem zprovozníme nějakou novou oblástku (např. viz foto) a na absolutně nových neznámých šutrech by to celé mohlo proběhnout. Systém předběžně vidím tak, že by se v definovaném okruhu označilo body ca. 20-30 směrů, ty bychom společně obešli a poté by se odstartovala hodinka lezení. Podle nasbíraných bodů (pouze celé vylezené věci) by se určilo pořadí. Bodování by určitě bylo uděláno tak, aby se vyplatilo vylézt méně těžších věcí, než více lehčích, ale šanci v tomto systému dostanou i slabší. Obtížnosti budou někde od trojky po masakry. 

Tímhle způsobem bychom rádi dostali do povědomí lezců nové boulderové možnosti a také poněkud stmelili český boulderový kolektiv. Za tímto účelem bude večer zapálena vatra v Josemitu a do ranních hodin budou pěny písně a vyprávěny historky z drsného boulderového prostředí. Soudeček není vyloučen, spíš naopak.

V průběhu května se na Lezci objeví podrobnosti termínové a o místě srazu. Místo lezení samozřejmě neprozradím.

Přežijte periodu hnusného počasí, trénujte a až se budete nudit, napište pár podnětů a názorů na tenhle výmysl.




Petr Resch   [úpravy] 10:56 06.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ceske Bleau13:30:18 06.02.2003
Hmm, nektery ty sutry maji opravdu svetovy dimenze.
JirkaSodpovědět 

 Potřebujeme novou uklízečku,14:00:44 06.02.2003
nechceš to Petře vzít? Dobrej nápad, hlavně ten sud:)
Bídaodpovědět 

 bezva nápad18:43:20 06.02.2003
Myslím, že je to super nápad.Přijedu už kvůli těm boulder historkám.Jen dobře zvažte zda je dobré přenést soutěžní atmosféru do přírody.Možná by bylo dobrý boulderovat úplně volně a ohodnotit večer nejtěžší,nejhezčí,nejakrobatičtější a třeba i nejblbější boulder,ale hlavně všichni společně.
Už se na Váš Granitovej camp těším.
šťouchodpovědět 
 Re: bezva nápad09:24:59 07.02.2003
Myslím, že již z povahy pravidel (předběžných) je patrné, že se nebude závodit do krve a je to spíš taková srandička. Mimochodem samozřejmě není kontrolovatelné, kdo co vylezl (na řekněme dvaceti boulderech), ale bude to o důvěře. Druhou věcí je, že ceny budou určitě symbolické a ani body do českého žebříčku udělovat nebudeme. Jde fakt spíš o to bavit se. Organizátoři také předpokládají, než se snažit kontrolovat lezce, že budou všechno patřičným způsobem dokumentovat.
Šutru zdar
Petr
Petr Reschodpovědět 

 dobra idea21:16:36 06.02.2003
Vybornej napad, urcite Vas prijedu podporit!
Musadoodpovědět 
 Re: dobra idea09:52:29 07.02.2003
Naprosto souhlasím, super nápad. Jakmile bude termín tak dej vědět a přijedem v hojném počtu(dvou).
Břéťa
BBodpovědět 

 super...10:51:31 17.02.2003
takovouhle akci si urcite nenecham ujit a s par chlapikama urcite dorazime...
kubikodpovědět 

 Foto dne:

André
 Databáze cest:
Všechny cesty (189239)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Yutacatán 6c Chulilla
At Long Last 7b Wied Il-Ghasel
Voie Des Hollandais 6c/6c+ Todra Gorge
Ma Premiére Entete A Vue 6c+ Todra Gorge
Ensalada Metalica 7a Todra Gorge
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Vpravo Od Soilworku 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz | Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott | Saltic Hurricane vel. 45 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 353 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 414 
 Ne, uniklo mi to. 
 361 
 Sleduji jen Adama. 
 357 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.