LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1201971 cest
Nové přelezy:
Sturmtrupp 7b
Turkish Ai 10-
Zrození Hv 9
Aumax 7C
Demasiádo 7C
Nové Pušky 7C
Study Brea 7C
Osotogari 7C
No Money N 9-
Apač 8+/9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezec spadl z ledopádu v Jizerkách, zachraňoval vrtulník

+ video

Čtyřicetiletý horolezec se v sobotu 10.2. odpoledne zřítil při výstupu po ledopádu ze 4 metrů bez jištění v údolí nad Velkým Štolpichem v Jizerských horách. Zlomil si nohu a Horská služba musela povolat vrtulník.

Výzva přišla na dispečink Horské služby ve tři čtvrti na tři s tím, že muž spadl na skalnatý povrch pod ledopádem. „Ihned jsme vyrazili na sněžném skútru, ale poslední úsek na severní část pohoří jsme museli absolvovat s veškerým vybavením pěšky,“ popsal výjezd Zdeněk Müller, zasahující člen Horské služby Jizerské hory. Spolu s horskými záchranáři také vyrazil k nehodě vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce.

záchrana Horskou službou


Horolezec bez jakéhokoliv jištění spadl z výšky asi čtyř metrů, ale i tak si přivodil vážné zranění. „Podle všeho utrpěl komplikovanou zlomeninu nohy. My jsme jej ošetřili, nasadili mu vakuovou dlahu a připravili na transport vrtulníkem. Ten ale u nás nemohl přistát,“ uvedl Zdeněk Müller s tím, že členové HS zraněného naložili do spuštěného podvěsového zařízení a posádka pak muže vytáhla. Po krátkém letu vrtulník na vhodném místě přistál, záchranáři LZS horolezce naložili a transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice.

záchrana Horskou službou


„U horolezců jsou lezecké terény na severních svazích našeho pohoří velice oblíbené a v zimě je přitahují i ledopády v některých lokalitách. Všichni ale musí za všech okolností dbát na to, aby lezli řádně jištěni a nepouštěli se do terénů, na které nestačí,“ důrazně varoval René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory v tiskové zprávě k události. Dodal, že zejména ledové stěny lezce přitahují, ale k jejich zvládnutí nestačí pouhé základy lezení po skalách.



Zdroj: tisková zpráva Horské služby

sth   [úpravy] 10:14 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zkušenost20:17:22 12.02.2018
Tam už jsem taky zhučel, naštěstí bylo hodně sněhu a měl jsem dole zavrtanej šroub, kterej mě podržel a nesletěl jsem tím svahem do lesa. Tak ať to srůstá a hore zdar!
Jirkaodpovědět 

 Au.23:21:21 13.02.2018
Tak hlavně ať to dobře sroste a není to nic vážného. Tady jsem nikdá nelezl a se slzou v oku vzpomínám na solo výpravy za Krkonošským ledem.

A jen na okraj, když už ekšperti varují před solem, nezodpovědností,  ....... nevíte někdo, jaký nový typ slaňovacího bazmeku má ten horeslužebník? Já nevím, taky to používám ale přece jen, led, sníh, mokré rukavice  .....
ABLodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z dlouhodobého projektu Martina Dvorského, kterému se ho konečně podařilo minulý týden přelézt.
Prubířský Kámen SD, 8A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189688)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Traversée D'Hypotension 7A Fontainebleau
6717A 7A Fontainebleau
Scalpel 7A Fontainebleau
Prachovská Hrana 5- Buda
Štiplavá 3+ Buda
Nově komentované:
No Money No Dance 9- Geyikbayiri
Cesta Bojovníků 9- Ondřejovice
Traverzus Optimus 6A Děčínský Sněžník
Palas Anténa VIIb Ostrov
Kamikadze Xa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Žebříček | Re: Žebříček | Žebříček | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: AO zas vynechal | Re: Lama | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (10)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Boudermatka | Kolín KH |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2053 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2246 
 Ne, uniklo mi to. 
 1954 
 Sleduji jen Adama. 
 2028 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.