LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5844 lezců
1196121 cest
Nové přelezy:
Tomb Rider 8A+
Alogaki Ex 7c
Akrida Ext 7b
Vítej Z5 J 7C
Speckschyt 7c+
Turkish Ai 10-
Game Of Th 7c+
Sexo Senti 8b
Mássimo Ta 7c
Ztopořená 9/9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů

-reklama-

Letní Everest už předplatitelé loví ze schránek a jeho titulka zdobí prodejní místa. Nabízí pestrý koktejl témat od lezení po oblíbené zajištěné cesty a nevynechá ani pár tipů na treky v exotických lokalitách.

Nechybí samozřejmě pravidelné rubriky, desítky poutavých fotografií a praktické nákresy cest. Pokud ho v rukách ještě nemáte, nahlédněte do jeho obsahu ať víte, na co se na 68 stranách můžete těšit. 

Honza Novák se se svými nádhernými snímky už několikrát v Everestu objevil a tentokrát svůj hledáček zaměřil na něžné lezecké pokolení. Kromě titulní stránky nalistujte na šestistránkové portfolio, kde si můžete jeho fotografie vychutnat ve velkém formátu. 

EV1602-PORTFOLIO-008

Jóga na Sardínii,  foto: Honza Novák


Zajištěné cesty, neboli via ferraty jsou stále oblíbenější a letní Everest jim věnuje prostor hned v několika článcích. V prvé řadě se podíváme do země helvétského kříže, kde se nachází jedny z nejpůsobivějších linií v Evropě. Pokud patříte k milovníkům této aktivity a zatím jste s touto destinací neměli tu čest, doporučujeme zahrnout Švýcarsko do plánování na nadcházející sezónu.

ALPSKE-VRCHOLY

Nejdelší švýcarská zajištěná cesta,  foto: Jakub Cejpek


EV1602-FERRATY-FARINETTA-002

Via Farinetta, foto: Jakub Cejpek


Hodláte-li vyrazit na zajištěné cesty s nadějnými mladými lezci, přečtěte si pár řádek jak správně postupovat, abyste si vertikální terény užili s ratolestmi bezpečně a zábavně. V pravidelné rubrice metodika se dozvíte vše, co o pohybu s dětmi na via ferratách potřebujete vědět.

EV1602-METODIKA-007

Metodika: S dětmi na ferraty, foto: Standa Bartošek


Opouštíme ocelové lano a vydáváme se do hor v klasickém lezeckém stylu. Nabídneme vám dvě vícedélky na Dachsteinském vápně včetně detailních nákresů lezeckých linií a podíváme se i východním směrem na přechod známého hřebene Martinka na nejvyšší horu Slovenska.

DACHSTEIN-001

V jižní stěně Dachsteinu, foto: Jakub Cejpek


EV1602-MARTINKA-006

Martinkou na Gerlach, foto: Jakub Cejpek


Je na čase odpočinout si na chvíli od lan a sedáků. Petr Louženský popíše zajímavý okruh po hřebenech Schladmingských Taur, který je jako dělaný pro letní období a Jindřich Kadrman naláká na známý tasmánský Overland Track ty z vás, kteří zatouží po výletu do dálek. 

EV1602-SCHLADMING-008

Hřebeny Schladmingských Taur, foto: Petr Louženský



Tasmánie, foto: Jindřich Kadrman


Alena Čepelková pokračuje v barvitém líčení historie v seriálu "Ladné ženy s lanem". Ve čtvrtém díle se podíváte do let šedesátých a sedmdesátých let a dočtete se především o dvou významných osobnostech tehdejšího lezeckého světa – Věře Komárkové a Sylvě Kysilkové

EV1602-HISTORIE-009

Nadějné horolezkyně na Zeleném plese (1971), foto: archiv


Tématiku zajištěných cest otevřeme ještě jednou v rozhovoru. Axel Jentzsch-Rabl založil portál bergsteigen.com a dodnes se, spolu s ostatními, stará o jeho chod a plnění rozsáhlé databáze horských túr. Je také autorem celé řady knižních průvodců. Vyzpovídali jsme ho, jaký má názor na zajištěné cesty, jak vidí jejich budoucnost a jaké to je vytvářet lezeckého průvodce.

EV1602-ROZHOVOR-007

Rozhovor: Axel Jentzsch-Rabl, foto: archiv


A mnoho dalšího inspirativního čtení:

Pohlednice: Dubnové Chamonix

Ztraceni v Oma Chu

Kréta po vlastních

Bivak: Na hřebeni Vysokých Taur



Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech díky slevové knížce, kterou s členstvím obdržíte.

AV



Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu ieverest.czFacebooku

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na publero.com

   [úpravy] 10:53 13.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Baby10:10:42 17.06.2016
Všimli jste si, jak nezávisle na sobě (asi) mají na tirulkách Montana i Everest pěknou ženskou :-)
odpovědět 
 Re: Baby11:03:17 17.06.2016
A co teprve kdybys jí viděl naživo.
pbla4024odpovědět 

 Foto dne:
Sarkit
Inner smile, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189091)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Lolo Manolo 6b+ Cucala
Tragaperras 6b Cucala
L´Ombra Dello Scorpione L2 7b+ Sperlonga
Hyper Patate 4c Collias
Fantasia 4c Collias
Nově komentované:
Speckschyttel Dyno 7c+ Leonidio
Rady Ptáka Loskutáka 7B+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Sedergine L1 6+ Olympos
Working Class Hero 7c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Dotaz | Borec | Díky | Re: Naučit se mluvit | Re: Naučit se mluvit | Naučit se mluvit | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (11)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (5)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
PF 2026 (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Jakob Schubert: pokusím se kvalifikovat na olympiádu 2028 (2)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2169 
 Někdy ano 
 2390 
 Ne nepoužívám 
 2333 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.