LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
35.Chejn 10208
36.Šenkýř 10197
37.Fajkoš 10157
Bouldry:
35.H2 9309
36.F 9278
37.Jeliga 9203
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200444 cest
Nové přelezy:
Perný Den 8B
Hvězdice 7C
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výsledky Vsetínského poháru 2012

smallV sobotu 24. března 2012 se uskutečnil VIII. ročník závodů v lezení na obtížnost do 18 let.

Závodů v lezení na obtížnost se zúčastnilo 41 lezců (19 dívek a 22 chlapců) ve věku od 7 do 18 let. Tradičně kromě vsetínských přijeli zástupci Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Lipníku nad Bečvou. Zatímco skály pomalu osychají, přes stovku nových a umytých chytů a stupů jsme namontovali na stěnu.
Na postup do finále bylo nutné přelézt 5 kratších kvalifikačních cest - celkem 77 značených chytů a v přepočtu dle obtížnosti cest 271 bodů. Tohoto skóre dosáhlo osm lezců a jedna lezkyně. Do finále ještě postoupili tři nejlepší s vyšším skóre jak 240 bodů. Každá z pěti kvalifikačních cest byla hodnocena zvlášť dle obtížnosti.
Celkem 12 finalistů nastoupilo do těžké a dlouhé cesty. První klíčové místo mezi 5 a 6 chytem vyřadilo 7 závodníků a ostatní bojovali mezi 10 a 11 chytem v podkošovém převisu. Nejdále se dostal Adam Janovský, který netrefil přesně chyt za strukturou a tečoval 14 chyt a stal se jasným vítězem. Za zmínku stojí i postup do finále a výkon jedenáctileté Lenky Slezákové z Rožnova pod Radhoštěm, která tímto postupem potvrdila vítězství ve své kategorii a celkově šesté místo! Jakubu Tihelkovi díky videozáznamu byla potvrzena teč na 12. chytu a druhé místo v kategorii C. O třetí místo bojovali tři lezci druhým pokusem (při shodě na chytu č. 11). Celkovým vítězem Vsetínského poháru 2012 se stal oddíl při ZŠ Vsetín, Luh 1544 s nejvyšším bodovým skóre.

Velké díky Houbofkám za stavbu cest a rozhodčím: Lukášovi, Ondrovi, Hejdy, Tomovi (video) a Vaškovi.

Děkujeme sponzorům za hodnotné ceny: Warmpeace, Lanex - Tendon, Hudy-Zlín, Quillcz.cz, LPT Vsetín a Městu Vsetín.








Kategorie do 10 let (A)
1. Nováková Zuzana (Vsetín)
1. Vrána Jonáš (Valašské Meziříčí)
2. Plšková Adéla (Vsetín)
2. Lukeš Štěpán (HO Lipník)
3. Bilová Kateřina (Valašské Meziříčí)
3. Michna Václav (Valašské Meziříčí)

Kategorie 11 - 14 let (B)
1. Slezáková Lenka (Rožnov pod Radhoštěm)
1. Orság Lukáš (Vsetín)
2. Fusková Jana (Vsetín)
2. Květák Tomáš (Rožnov pod Radhoštěm)
3. Michoňková Lucie (Valašské Meziříčí)
3. Pavlík Jiří (Valašské Meziříčí)

Kategorie 15 - 18 let (C)
1. Hejdušková Anna (Vsetín)
1. Janovský Adam (Valašské Meziříčí)
2. Goláňová Natálie (Valašské Meziříčí)
2. Tihelka Jakub (HO Lipník)
3. Novosadová Nikola (Vsetín)
3. Kučera Vítězslav (Valašské Meziříčí)



Igor   [úpravy] 21:45 28.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Místní akcička09:17:13 29.03.2012
Neměl článek o závodech přijít spíše před nimi? Podle výsledků koukám, že se účastnilo sice 41 lezců, ale vše ze tří větších vesnic vedle sebe :-(
odpovědět 
 Re: Místní akcička16:27:43 29.03.2012
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=10130
odpovědět 
  Re: Místní akcička23:02:53 29.03.2012
O to hůře. Vy jste fakt udělali nějaký pohár na Moravě, který se kryl svým určením a cílovou skupinou s Tendon Cupem? No asi jo ...
odpovědět 
   Re: Místní akcička10:55:55 30.03.2012
To by mi zajímalo, proč se do nich navážíš:) Spíš jsi se mohl omluvit, že jsi přestřelil. Tendon není všechno a 40 děcek ze tří oddílů na místní závod je slušné. Jen tak dál! Těm co mají rádi závody přeji větší štěstí na termíny a těm co mají rádi skály blahopřeji, že vyšly dvě tělocvičny jen do jednoho víkendu:)
 martanodpovědět 
    Re: Místní akcička10:29:34 31.03.2012
Ještě jsi na závěr zapomněl dodat něco jako "Slunce v duši".
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Poor Some Sugar On Me 7b Geyikbayiri
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC | Re: ... | Re: WC | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1910 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2084 
 Ne, uniklo mi to. 
 1800 
 Sleduji jen Adama. 
 1870 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.