LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Pařík 10275
16.Širůčková 10156
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3220
20.Nešvera 3129

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198761 cest
Nové přelezy:
Planeta Na 8a
Brechstang 7C
Komilator 8A
Superfurry 7b
NPJB Soft 7C
Velký Pant XIa
Leichen Im 7b+
Coment Tu 7B+
Hineruage 8A
Made In Ti 7C

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Stěna Holešov - Holešov

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Marek Holeček a Zdeněk Hák v předvýběru na Piolets d'Or

za výstup na Kyazo Ri

Marek Holeček a Zdeněk Hák jsou jako jediní Češi v předvýběru 58 horolezeckých výstupů na ocenění Piolets d'Or 2019 za rok 2018, a to s výstupem na Kyazo Ri (6186 m) v Nepálu. Širší výběr zveřejnili pořadatelé této prestižní mezinárodní horolezecké ceny.

Bude se druhým rokem pořádat v Polsku, kde se budou Zlaté cepíny vyhlašovat 19.-22.září 2019 na Horském festivalu v Lądek-Zdrój u českých hranic pod Kralickým Sněžníkem. Před tím se cena vyhlašovala ve Francii nebo v Itálii.

Předvýběr je sestaven z inovativních výstupů ve významných velehorských oblastech světa, vylezených v roce 2018 alpským stylem bez použití vrtacího vybavení.

Jde o cestu Máry Holečka a Zdeňka Háka "Výpadek rozumu", start ze Z stěny a dolez V vrcholovou hlavou, má převýšení 1200 m a lezeckých 1600 m za M6, WI 4+, 3+UIAA, ED+ alpským stylem s jedním bivakem, kterou vylezli loni v květnu.

Viz:

pioletsdor.net.

O výstupu jsme psali loni. mj zde: Nová cesta Máry Holečka a Zdeňka Háka na Kyazo Ri (6186 m): M6, WI 4+, 3+UIAA, ED+



sth   [úpravy] 07:26 04.07.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cache Cache 6b+ Manikia
Hot 6b+ Baunei
K. Gott L1 6b Baunei
Dali N Da Roof 7c Leonidio
Sven Väth Ext. 6c Leonidio
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou
Kamarádům Za Velkou Louží 5+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Turčín na entou na netu | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Hanba | Re: zrele na psychiatriu | zrele na psychiatriu |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (21)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1644 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1717 
 Ne, uniklo mi to. 
 1487 
 Sleduji jen Adama. 
 1549 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.