LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
Bouldry:
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196937 cest
Nové přelezy:
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+
Il Giardin 7b+
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Magnus Midtbø - Ali Hulk extension sit start 9b

Po třech týdnech zkoušení se podařilo Magnusu Midtbøvi vylézt cestu Ali Hulk extension sit start 9b v Rodellaru ve Španělsku.

Tato 86 kroková cesta (pouze dva odpočinky) v Ali Baba cave od Daniho Andrady se tak dočkala prvního opakování.
Ali Hulk extension sit start vede v převislé jeskyni a je rozdělena do dvou částí. První 8c+ nebo 9a se leze bez lana s chytačem za zady. Z knee-baru pak pokračuje druhou 15 metrovou částí za 8c+ k řetězu. Tady už je potřeba sedák, který si Dani Andrada nechal nasadit při přelezu právě v no hand restu.
Magnus Midtbø lezl v sedáku už od začátku a v knee baru si nechal přicvaknout karabinu s lanem.

Magnus Rognan Midtbø se narodil v Norsku v roce 1988. Leze od roku 2000 a momentálně je lezec na plný úvazek. Vzhledem k deštivému norskému počasí tráví většinu roku na cestách. Na svém seznamu už má dvě 9a+, čtyři 9a, spousty 8c+ a 8c a dvě 8c stylem flash.



Seznam 9b a těžších:
Akira, Fred Rouhling
Chilam balam (9b+), Barnabé Fernandéz
Ali Hulk extension sit start, Dani Andrada
Delicuente natural extension, Dani Andrada
Salamandre, Fred Rouhling
Golpe de estado, Chris Sharma
Jumbo love, Sharma
Neandertal, Sharma

Dva přelezy má pouze Golpe de estado (Chris Sharma, Adam Ondra) a Ali Hulk extension sit start (Dani Andrada, Magnus Midtbø).


Zdroje:
www.magnusmidtboe.com

Ukclimbing.com

Simona    [úpravy] 09:49 31.08.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ajajaj...10:28:22 31.08.2010
Dani Andrea? Snad Dani a Andrea...
Willhemodpovědět 
 Re: Ajajaj...10:31:03 31.08.2010
Andrea možná Daniho jistila, ale jasně že Dani Andrada, ten word si to někdy opravuje, jak se mu zachce. díky.
 simodpovědět 
  Re: Ajajaj...10:35:57 31.08.2010
Simča, nevieš náhodou niečo o tom, že Andrea mala nejaký úraz chrbtice? Dostali sa mi do uší takéto správy, ale nikde som sa o tom nič nedočítal. Dúfam, že to nie je pravda...
odpovědět 
 Re: Ajajaj...10:31:52 31.08.2010
Dobrej pokus, když tak ale Dana a Andrea. Což je ale už vzdáleno od Dani Andrada španělský to lezec.
 jirkasodpovědět 

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189190)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mistral 6a+ Olba
Garbi 6a+ Olba
Tribalera 5 Olba
Les Frouzes C'est Abo L2 7c Datca
Les Frouzes C'est Abo L1 7a Datca
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (23)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2862 
 Někdy ano 
 3260 
 Ne nepoužívám 
 3030 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.