LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
51.Čáň 9954
52. 9915
53.Podstata 9894
Bouldry:
51.Černý 8884
52.Ježek 8865
53.Kohout 8850
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5848 lezců
1197703 cest
Nové přelezy:
Slavíci Z 8A
At Long La 7b
The Lord O 7b
Save With 7C+
Athenea 8a
Bellewe 7C+/8A
Pornokino 8A
Bellewe 7C+/8A
Just Like 7b
Sólo Para 7c

Stěny
RAJČE - Brno
Spolkový dům - Vlašim
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Rock Point - Chodov - Praha 4
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Osamělé vítězství

Peter Habeler

Peter Habeler zastánce rychlého alpského průstupu vás ve svém povídání zavede do BC pod Everest, kde se s 

Reinholdem Messnerem připravuje na výstup na Everest bez použití kyslíku.

Jak trnitá cesta vedla k výkonu, který ještě nikdo nikdy nedokázal, ba naopak, byl všemi odsouzen k nezdaru a označen jako fyziologicky nemožný ?


Obálka knihy


Kniha je psána ve skromném duchu, totiž v souladu s povahou Petra Habelera, který měl vždy, podle jeho slov, nutkání se mediálnímu světu vyhnout na sto honů.
Přesto dává nahlédnout i do běžně nesdělitelných pocitových sfér, člověka, který stoupá vzhůru až k hranicím, za které už nelze.
Pro čtenáře, kteří se již seznámili s knihami Rainholda Messnera nebude jistě bez zajímavosti pohled (často poněkud kritický) autora a i dobrého přítele tohoto velikána.

Docela dosti mě zaujal výpis z rozpočtu na expedici, kolik bylo (ještě v německých markách) vyhrazeno na víza a kolik na šerpy. Atd.
Bez zajímavosti není ani skromný Habelerův soupis věcí k výstupu a natožpak popis jeho partnerství s Reinholdem Messnerem.

Nejen hrozba šéraků může ohrozit zdárný postup expedice, dočtete se také o otravě konzervou s rybičkami a slavný příběh z lodi Bounty vám připomene pro expedici zničující vzpouřa šerpů.


Současná podoba Petera Habelera

foto by© www.answers.com



Peter Habeler na Smíchovském festivalu, úplně vpravo

foto by© Polák, LaH



Zdroje:
Peter je ve svém rodném kraji stale velmi aktivním zde je odkaz na jeho Ski školu Habelerova Stránky P. Habelera

Koupení knihy:
Zde si knihu můžete koupit Knihy o horách..


Zajímavým medicínským pohledem je závěrečné shrnutí uvedene v malém dodatku od horolezce a doktora expedice Dr. Olze - Everest bez kyslíku.

JirkaS   [úpravy] 11:00 18.11.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Habeler15:40:47 18.11.2005
Peter Habeler je velmi vitální, sympatický a značně upovídaný pán, který má stále co říci. Jirka Novák měl co dělat, aby ho na loňské přednášce upřekládal.

Jak je z obrázku vidět, je iúspěšný v roli horského vlka, i lva salónů. Na obrázku je krásně vidět stoupající úroveň elegance zleva doprava :-)

Jen bych prosil opravit autorství fotky z loňského smíchovského festivalu - , je to bývalý šéfredaktor Lidí a HOR Honza Polák, nikoliv Standa..
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Habeler17:56:35 18.11.2005
Jo díky, autorství opraveno.
 jirkasodpovědět 
  Re: Habeler23:07:50 24.11.2005
Ještě jsem si vzpomněl na jednu perličku z jeho přednášky:
Ptali se ho, co soudí o extrémních sjezdech na lyžích.
Odpověděl, že extrémy nejezní, že si tak maximálně občas sjede Pallavicciniho:-)
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Habeler16:11:16 02.12.2005
A taky říkal, že Reinhold je šílenec, který se neřadí mezi horolezce,ale mezi dobrodruhy.
kamilhodpovědět 

 Foto dne:

André
 Databáze cest:
Všechny cesty (189239)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Yutacatán 6c Chulilla
At Long Last 7b Wied Il-Ghasel
Voie Des Hollandais 6c/6c+ Todra Gorge
Ma Premiére Entete A Vue 6c+ Todra Gorge
Ensalada Metalica 7a Todra Gorge
Nově komentované:
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Vpravo Od Soilworku 8A Chironico
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz | Jak začít s VHT | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Waldhorn Nordgrat | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
D | D | Lavína v stene Tupej | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | OH již už neláká? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (174)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Polská rychlolezkyně Aleksandra Mirosław skončí se závoděním (2)
Slovenské průvodce (2)
Kvalifikační systém sportovního lezení pro olympiádu LA 2028 (2)

 Nově v inzerci:
Prodám levně lyže | Spano | Wild Country Revo | Macky Salewa 12hrot poloautomat | Koule Lama Holds | Horská klasika | Gri gri | Fischer Transalp Tour 295 | Skialp set Scott | Saltic Hurricane vel. 45 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 351 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 412 
 Ne, uniklo mi to. 
 359 
 Sleduji jen Adama. 
 357 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.