LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11100
13.Churavý 11068
14.Bulička 11000
Bouldry:
12.Kopecký 10475
13.Chytil 10425
14.Kučera 10328
Hory:
14.Hess 4058
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198236 cest
Nové přelezy:
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+
Cap I Cua 7c
Aix, Zwei, 7B+
El Trampol 7c
El Oro De 8b
El Represe 8b
La Bandida 8a
El Trampol 7c

Stěny
LSJ - Javorník
Bongo Brno - Brno
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení Bali, Idonésie

naši končí v semifinále

Všichni tři naši, kteří postoupili v pátek z kvalifikace druhého letošního závodu Světového poháru v lezení na obtížnost na indonéském Bali do semifinále, v něm dnes ráno skončili. Tereza Širůčková na 16. místě, Michaela Smetanová na 18. a Martin Stráník na 22.

Výsledky jsou zde:

ifsc.results.info

Finále, už bez české účasti, bude dnes večer.




Podle ČHS je účast našich závodníků je na závodech V Asii důležitá nejen pro ně samotné, aby získali cenné zkušenosti, ale také pro celý český tým.

"Účast na mezinárodních závodech je podmíněna vybojováním národních kvót.
Každá země má automaticky přidělenou kvótu dvou sportovců na pohlaví a disciplínu, další místa si však musí vybojovat na základě výkonnosti svých sportovců v předchozím roce. Počet dodatečných kvót závisí na počtu sportovců dané země, kteří se umístili v top 40 průběžného světového žebříčku. Za každého sportovce v top 40 získává země jednu dodatečnou kvótu. 👍
Už nyní mají závody vliv také na potenciální boj o olympijská místa – Aby měli naši závodnici možnost probojovat se do Olympijské kvalifikační série v roce 2027, musí dobře zabojovat na mezinárodních závodech v roce 2026. A aby mohli startovat na závodech v roce 2026, musí v letošním roce vybojovat dostatečný počet kvót,"
napsali k závodům na Facebooku ČHS.

Viz:




Standa Holec   [úpravy] 08:57 04.05.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Puntalazzo, Etna, Sicílie
Penelope Crux
 Databáze cest:
Všechny cesty (189270)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Faceing The Effondrement 6c Leonidio
Ozzy Osbourn 7a Leonidio
La Proa 7B+ La Riba
Núria 7A+ La Riba
El Balcó 6B La Riba
Nově komentované:
? 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander |

 Nové komentáře:
Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: hloupost |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (11)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (8)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)

 Nově v inzerci:
Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1166 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1270 
 Ne, uniklo mi to. 
 1090 
 Sleduji jen Adama. 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.