LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
51.Čáň 9954
52. 9915
53.Podstata 9894
Bouldry:
51.Klapal 8953
52.Černý 8884
53.Kohout 8850
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198236 cest
Nové přelezy:
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+
Cap I Cua 7c
Aix, Zwei, 7B+
El Trampol 7c
El Oro De 8b
El Represe 8b
La Bandida 8a
El Trampol 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP 2017 bouldering Vail, USA bude bez Martina Stráníka

mini rozhovor

O víkendu je na programu další kolo SP v boulderingu, a to ve Vailu v USA. Na startovce není nikdo z ČR ani náš top bouldrista Martin Stráník. Martin se po neúspěších v Asii, kde se mu nedařilo v kolmáčích, soustředí na trénink nového stylu a na srpnové mistrovství Evropy.

"Původně jsem měl světový pohár ve Vailu v plánu, ale na dosavadních závodech se nedařilo dle očekávání, a tak Vail vynechávám," napsal nám Martin v odpovědi na dotaz ohledně závodních plánů. "Tento rok se zase styl boulderů trochu posunul, často se rozhoduje v technických a kolmých problémech, přičemž silové bouldery jsou spíše lehké a povinností je vylézt na OS. Já jsem silově založený a dříve jsem právě těžil hodně z toho, že silové bouldery byly rozhodující, a tam jsem se mohl měřit s nejlepšími, což v technických boulderech rozhodně nemůžu. A proto se momentálně zaměřuju na rozvíjení pohybového aparátu s fyzioterapeuty v Praze, do tréninku jsem přidal i spoustu lezení v kolmém a s klukama z repre máme v plánu tréninky speciálně zaměřené na ladění technických boulderů, protože na komerční stěně se bouldery svěťákového stylu trénovat nedají, a celkově přípravu směřovat na srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. Teď tedy cítím, že je potřeba trénovat a pokusit se aspoň trochu adaptovat na nový styl boulderů než cestovat do Vailu."

Nyní pobýváš v Praze?

"Ne, stále v Hradci Králové, ale dojíždím do Prahy, někdy do Brna, ale tam je cesta zdlouhavá."

Mistrovství Evropy v Mnichově bude současně se světovým pohárem. Jak to tam má probíhat?

"Mnichov bude klasický světový pohár a v jeho rámci se vyhlásí i výsledek mistrovství Evropy, jelikož se pravděpodobně nenašel kandidát na pořádání ME."

Nebude pak těžší se dostat do finále, než by by bylo při normálním mistrovství Evropy?

"Rozhodně bude, nepoleze se speciálně finále sestavené jen z Evropanů, ale klasicky ze všech účastníků světového poháru, což je při letošním rozložení sil mezi závodníky pro Evropany těžká meta.

Ok. Díky moc za mini interview!

Teď o víkendu Martin strávil den bouldrováním ve Sloupu a odpoledne vyhrál závod Boulder Open Air v Brně před Štěpánem Stráníkem a Rishatem Khaibulinem. (Čekáme na slíbenou reportáž ze závodu, měli bychom ji na Lezci mít zítra):



Foto z bouldrovky v Japonsku po závodech v Asii:



Martin na fotce v kolmáči na letošním prvním závodě SP ve Švýcarsku, kde postoupil do semifinále a celkově skončil 17.:


sth   [úpravy] 13:43 05.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uznání Martinovi14:58:51 05.06.2017
Jo, za mě velké uznání za přístup. Konečně se někdo v repre zachoval jako chlap a dovedl upřímě a otevřeně popsat situaci a zachovat se podle toho. Držím palce s přípravou a ať vyjdou závody další.
odpovědět 

 Paráda!!18:15:03 05.06.2017
Nic víc než paráda! Držím palce a těším se co přijde!
odpovědět 

 Foto dne:
Puntalazzo, Etna, Sicílie
Penelope Crux
 Databáze cest:
Všechny cesty (189270)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Faceing The Effondrement 6c Leonidio
Ozzy Osbourn 7a Leonidio
La Proa 7B+ La Riba
Núria 7A+ La Riba
El Balcó 6B La Riba
Nově komentované:
? 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus

 Nově v diskusi:
ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: hloupost |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (11)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (8)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)

 Nově v inzerci:
Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1164 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1270 
 Ne, uniklo mi to. 
 1090 
 Sleduji jen Adama. 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.