LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198183 cest
Nové přelezy:
El Trampol 7c
El Oro De 8b
El Represe 8b
La Bandida 8a
El Trampol 7c
Kosmodrom 8A
Holocausto 8a
Obsesion P 8b+
El Represe 8b
Los Animác 7b

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Crux - Karlovy Vary
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Winter CUP 2012

V sobotu se v Písku sešlo 40 závodníků, což je na závodech s lanem  asi dlouho době více než dobrá účast. Podle toho vypadala I kvalifikace, na kterou bylo připraveno 40 cest, se kterými si závodníci hravě poradili.

Lezlo se systémem obodovaných cest, kdy se součet skládal z libovolného množství přelezů. Na postup do finále bylo potřeba nasbírat minimálně 125 bodů. Což se ukázalo pro většinu soutěžících jako zcela nepodstatný problém a tak do 1. finálové cesty postoupilo 25 lidí. Z toho 3 bábovky a jeden Junior.









Finále Holek a juniorů začalo s mírným zpožděním na cestě za 6+ a ukázalo se že není šestka jako šestka do topu se probojovala jen Matúšová Michaela a Martin Dobranský za juniory. Oba postoupili do první kvalifikace kluků, kde Martinovi vystavila stopku jeho výška při dosahu do topu ale i tak už si v té chvíli lezl pro první místo a následně Míša s přehledem  topovala.







Junioři:1.  Martin Dobranský
Holky 1. Matúšová Michaela 2. Katka Holubová a 3. Lucka Jonátová.
Mezi tím se ale na první finálové cestě za cca 7+na FLASH  vystřídalo více než 20 postoupivších a v naprosté většině bez zaváhání postoupili do druhé finálové cesty za cca 8+ kde se již konečně vyprofilovalo konečné pořadí a ze které vzešli tři poslední superfinalisté, kteří se bez větších problémů rozřadili v poslední připravené cestě, ale tentokrát již na OS. Takže první bezkonkurenčně Martin Klemsa, druhý po mírném zaváhání v cestě Vláďa Střílek na třetím místě po bezkonkurenčně nejdelším čase tráveném v superfinálové cestě, po ukázce ukrutné síly, vytrvalosti a odhodlání skončil Petr Hartman.







Klucí: 1. Martin Klemsa 2. Vláďa Střílek 3. Petr Hartman
Kompletní výsledky naleznete na stránkách lezeckého centra Písek zde:
www.stenapisek.cz

Za zmínku ještě stojí zajímavé výsledky z kvalifikace – jak již bylo řečeno na postup do finále stačilo 125 bodů, což se rovnalo cca 4 cestám za 7 nebo 3 osmám. Ale protože do finále se nastupovalo v pořadí dle umístění v kvalifikaci a navíc při případné shodě ve finále rozhodovala kvalifikace, tak se někteří závodníci hecli a měli i více než 200 bodů. Absolutním rekordmanem z kvalifikace byl Tomáš Lenc s neuvěřitelným součtem přes  430bodů – pro představu je to  asi 22 cest..




Pokud budete mít cestu do písku tak všechny 4 finálové cesty jsou na místě a jsou označeny –určitě je testněte a dejte na stránkách www.stenapisek.cz vědět jak Vám sedly:)
Z pozice člena realizačního teamu, děkuji  všem za účast, z pozice stavěče za to, že jste mě nedefenestrovali.
A speciální poděkovaní všem pořadatelům a pomocným silám, neb čistě ve vlastní režii toto byla závodní premiéra centra a dopadla k všeobecné spokojenosti.

Břetislav Brodský   [úpravy] 07:58 02.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nervy09:39:53 02.03.2012
Klemsič vypadá trochu vynervovaně, musel to bejt stres, aby se před něj Chrocht nedostal.
X.odpovědět 

 proc..10:15:17 02.03.2012
ta slecna ve fialovym triku zere lano?
odpovědět 
 Re: proc..23:35:06 03.03.2012
Asi proto,že je na žvejkání lan závislá a tohle bylo nový, tak mu nedokázala odolat. Nebo si prostě jen chtěla zvětšit vzdálenost mezi sedákem a posledním cvaknutým presem, aby si v klidu nabrala. Až jí někde na stěně potkáš, tak se jí zeptej, nejseš lano, nekousne tě. (možná :)
odpovědět 

 Foto dne:
Puntalazzo, Etna, Sicílie
Penelope Crux
 Databáze cest:
Všechny cesty (189268)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Proa 7B+ La Riba
Núria 7A+ La Riba
El Balcó 6B La Riba
El Balconet 6A La Riba
Baila El Chikilicuatre 7b+ Bellús
Nově komentované:
? 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus

 Nově v diskusi:
ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Irozhlas | Re: Tak nevim | Irozhlas |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (9)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (6)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)

 Nově v inzerci:
Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1135 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1244 
 Ne, uniklo mi to. 
 1077 
 Sleduji jen Adama. 
 1094 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.