LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Šofránko 10981
3.Kalvas 10678
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Urubčík 9525
3.Jurečka 9450
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114445 cest
Nové přelezy:
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na rychlost v Salt Lake City: Jan Kříž 17.

Indonésan Veddriq Leonardo zalezl nový světový rekord

Na 17. místě skončil na závodě Světového poháru v lezení na rychlost v Salt Lake City v USA náš Jan Kříž. Adam Ondra, který byl na rychlost také zapsán, se nakonec ve výsledcích neobjevuje, ale podle svého postu na FB se připravuje na dnešní závod v boulderingu. Rychlost vyhrál Indonésan Veddriq Leonardo, a to časem 5,208 sekundy, což je nový světový rekord.

Druhý byl jeho krajan Kiromal Katibin, který před tím v kvalifikaci s časem 5,258 sekundy rovněž na krátko překonal předchozí světový rekord. Ten s časem 5,480 sekundy držel Iránec Reza Alipourshenazandifar ze závodu SP v dubnu 2017 v Nanjingu v Číně. Třetí skončil Polák Marcin Dzienski.
V ženách vyhrála Polka Aleksandra Miroslaw, 2. byla Emma Hunt z USA, 3. Japonka Miho Monaka.

Výsledky první dvacítky mužů:



Celkové výsledky jsou na www.ifsc-climbing.org zde:

muži

ženy


Veddriq Leonardo a nový světový rekord v rychlolezení s časem 5,208 sekundy (© Daniel Gajda/IFSC)


Záznam finále rychlosti:



Velký soupeř Adama Ondry pro olympijskou trojkombinaci Tomoa Narasaki z Japonska, který se v poslední době v rychlosti hodně zlepšuje, skončil kvůli ulitému startu v kvalifikaci poslední.

Nevíme, proč Adam v rychlosti nakonec nestartoval, ale v registraci pro rychlost jeho jméno figuruje:




Zde je Adamův post na Faceboku, kde píše pouze o přípravě na závod v boulderingu, který začne kvalifikací dnes odpoledne v 17.00 našeho času:



Průběžné výsledky boulderingu budou na www.ifsc-climbing.org zde:

muži

ženy


Semifinále boulderingu bude v neděli od 19.00 našeho času:


Finále boulderingu v pondělí od 00:40 našeho času:





Standa Holec   [úpravy] 09:42 29.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189662)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neznámé 2bh VIIIb Oybin
Espacio Libre 7b/7b+ Rincón Bello
HANSI - MANSI 7a Kalymnos
Utopia - Rainbow 6b Kalymnos
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Nově komentované:
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin
Opportunista 7c Kalymnos
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (7)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2007 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2195 
 Ne, uniklo mi to. 
 1914 
 Sleduji jen Adama. 
 1977 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.