LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
36.Chejn 10208
37.Šenkýř 10197
38.Winter 10179
Bouldry:
36.H2 9309
37.Jeliga 9203
38.Zímová 9203
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198275 cest
Nové přelezy:
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+

Stěny
Šutr - Liberec 17
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Polsko

20. 10. 2001

Bouldrovat do polska?

No jasně! Čáru jsme překročili v Náchodě a po asi deseti kilácích jsme už viděli stráň posetou šutrama.
Kde přesně to je nevim, snad jen za hranicema na první křižovatce doleva, a pak furt pryč až se to objeví po levý straně na vršku serpentýn.
Vyskočili jsme z auta a Andrej už nás volal stranou, že támhle je vidět ta hrana co říkal Tomas a ať se jdem podívat.
Začali jsme se rozlejzat v lehčích bouldrech a celkem jsme se v chladném počasí rozehřáli. Beru bouldrmatku a valim směr bouldr XXL co jsem si při zběžném průzkumu vyhlédl. Taková plotnička s pár chytama a nahoře oblá hrana. Andrej se v tom prošel, já dost zabojoval a Majkl to vzal jako osobní výzvu a drtil a drtil. Nakonec si musel dát ultimátum posledních dvou pokusů, aby na tom nestrávil celej den. Za chvíli řev a ten soc spadl z vršku, při druhém limitním pokuse už to dal a řval ještě víc.
Bouldrů by se tu člověk nedopočítal, jsou označeny červenou šipkou Český a černou (většinou s názvem) Polský. Obtížnost si tu najde každý.
Vyzkoušeli jsme fůru bouldrů,i Janina si zabouldřila celkem slušně než jsme se vydali za "morfo" bouldrem co tu Andrey lezl při jeho minulé návštěvě a nespojil to. Morfo proto, že prej morfologický a tudíž, že je v tom Andrey krátkej a temnej. Ha ha, dal to skoro hned a my jen čuměli, zejména já, když to dal po ňákým čase i Majkl a já si ne a ne šáhnout na doskakovanej chyt. Tekla mi krev z fakera co jsem si ho rozdrbal na předchozích bouldrech, a začínalo se šeřit. Majkl vysmátej jak mi to nejde, vytáhl čelovku a začal mi provokativně svítit na doskakovanej chyt. To světlo jako by mě navedlo a začal jsem chyt tečovat. Do toho se přidala další krev, tentokrát z malíčku. Nakonec jsem to skočil, to už do mě prudili že tu budem bivakovat.
Večer už jsme si vyjeli pohodu u Peňáka a já o pivko chladil a léčil prsty.
Doufám že časem přinesu podrobnější info kde, co, a jak a taky fotky. Čugo příště.

Jirous   [úpravy] 15:36 22.10.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 No Jirous
Jirousi, Jirousi, ty jses ale nymand ! Majkl ti to nandal ? No to mi hlava nebere. Mozna bys nemel tolik kalit ty tuplaky na BB ! :-)
Zapsal: Pavlik, 09:53:59 24.10.2001
 a´t žije základka
Nazdar nechci prudit,ale nudim se tak prudim.Sice tě neznám,ale jestli máš aspoň ZŠ,tak by si mohl vědět,že Polsko se píše s velkým písmenem.Viz pod datumem "Bouldrovat do polska"
PS:Jinak vás obdivuju v lezeni jste jedničky.
Zapsal: Lezkyně, 21:52:18 24.10.2001
 
Dokonce jsem na vejšce : D Jen pruď třeba se konečně odhodlám ty články po sobě číst, nebo se na tu češtinu aspoň mrknout do pravidel pravopisu.
Zapsal: Jirous, 14:15:42 25.10.2001
 
Jirousi,jeste napis jak casto !
Zapsal: Honza, 21:47:45 26.10.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Amalfi
Te La Do Non Me La Piglio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189273)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Plotna 3 4 Smolné Pece
Plotna 2 5A Smolné Pece
Plotna 1 4 Smolné Pece
Obchvat 6C+ Smolné Pece
Nově komentované:
Sin Conservantes Ni Colorantes 7c+ Cuenca
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
bunda Tilak Stinger Gore-Tex vel. L | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1230 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1336 
 Ne, uniklo mi to. 
 1147 
 Sleduji jen Adama. 
 1187 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.