LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
26.Trojan 10490
27.Lukášek 10449
28.Adamovska 10434
Bouldry:
26.Ďurech 9759
27.Stribrny 9684
28.Obal 9553
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198178 cest
Nové přelezy:
El Oro De 8b
El Represe 8b
La Bandida 8a
El Trampol 7c
Kosmodrom 8A
Holocausto 8a
Obsesion P 8b+
El Represe 8b
Los Animác 7b
G.R.I.E.M. 8a

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Lezecká stěna Harcov - Liberec
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2

Prodejny
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Strakonice
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček, který se s Radkem Grohem pokouší o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram, se dnes ozval z šestého bivaku v 6800 metrech. "Únava si začíná vybírat svou daň. Postupujeme šnečím tempem a doufáme, že se sněhové podmínky s vyšší výškou zlepší. Počasí nás odpoledne zahnalo do stanu, jelikož nebylo vidět skrz mlhu na špičku nosu a začlo drobně sněžit. Zdravíme z šestého bivaku 6800m a zítra lezeme dál," napsal před chvílí na FB.

Viz:



Včera na Facebooku napsal:

"Žádný výrazný posun. Jeden den nás drželo pod krkem póčo, takže jsme vylezli sotva dvěstě výškových metrů. Dnes nás naopak brzdily nepříjemné lezecké úseky, včetně nedržícího sněhu,do kterého jsme se propadali až po stehna. Plán je už jasný díky podmínkám ve stěně. Směřujeme na SZ hřeben. V sobotu má přijít jednodeni zhoršení počasí. Budeme to muset nějak překlepat a snad se nám povede před nečasem najít ve strmé stěně dobrý bivak."

Viz:




Předchozí zprávy:

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum




Standa Holec   [úpravy] 10:14 13.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Puntalazzo, Etna, Sicílie
Penelope Crux
 Databáze cest:
Všechny cesty (189268)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Proa 7B+ La Riba
Núria 7A+ La Riba
El Balcó 6B La Riba
El Balconet 6A La Riba
Baila El Chikilicuatre 7b+ Bellús
Nově komentované:
? 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus

 Nově v diskusi:
ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Irozhlas | Re: Tak nevim | Irozhlas |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (9)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (6)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)

 Nově v inzerci:
Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1134 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1242 
 Ne, uniklo mi to. 
 1074 
 Sleduji jen Adama. 
 1091 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.