LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198292 cest
Nové přelezy:
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bezpečnost a riziko

Pit Schubert

V češtině vyšel druhý díl knihy Bezpečnost a riziko na skále a v ledu od Pita Schuberta, dlouholetého šéfa bezpečnostní komise UIAA.


Je to bezesporu kniha, kterou by si asi každý horolezec, ferátista, skialpinista, vysokohorský turista a dokonce i výškový pracovník a lezci na umělých stěnách měli povinně přečíst. A to nejenom začátečníci, ale i starý psi! Je přitom však reálné nebezpečí, že lezení definitivně zabalíte.

Nenechávejte si tuto knížku dávat jako dárek pod stromeček, v žádném případě by se totiž neměla dostat do rukou Vašich nelezoucích blízkých. Kupte si ji sami, stojí cca 500 Kč. Je skoro všude k dostání. Silné nervy při čtení !!!  Omlouvám se Petrovi J., za opožděnou reakci, nevšiml jsem si, že už to tady proběhlo s tolika příspěvky. Ale nic to nemění na mém názoru, že by si to všichni měli přečíst.

cze 1a

Obálka 1. dílu


cze 1

Obálka 1. dílu


cze 2

Obálka 2. dílu




Petr Schnabl   [úpravy] 14:36 05.12.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hezky ses probudil :-)14:49:23 05.12.2002
Ahoj Petře, o té knize se tu psalo již minulý měsíc, ale nešť. Je potřeba ji stále připomínat, i když s křížkem po funuse :-)
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Hezky ses probudil :-)14:52:51 05.12.2002
Ano, již 16.11. a 35 komentářů. To má být reklama na KIWI nebo co? Je vidět, že to na Lezci žije, když se hlavní strana tak rychle mění.
S.I.odpovědět 

 17:47:50 05.12.2002
Sorry, vzpomínám si, ale teprve teď jsem ji pořádně prolistoval a ještě teď mám z toho kopřivku. Navíc před měsícem téměř nebyla k sehnání.
Petr Schnablodpovědět 
 Re:17:52:29 05.12.2002
Tak schválně, jestli jsi ji četl pozorně - vyhlásil jsem soutěž. Kdo první přijde na to, která fotka je zrcadlově obrácená, má u mne pivo. Zúčastníš se?
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: Re:18:09:38 05.12.2002
Tak tolik, jsem ji zase nestudoval. Rozhodně jsem to nemyslel jako reklamu na KIWI, ale na tu knihu. Takže v textu jsem smazal, kde je k dostání. On si stejně skoro každý pro ni přijde buď k nám, nebo k Láďovi J., nebo někam do HUDY sportu i když u nich bude spíše odrazovat čtenáře od lezení :-).
Petr Schnablodpovědět 

 Foto dne:
Centrální stěna
Dítě představ, Xb
 Databáze cest:
Všechny cesty (189274)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Moje Maličkost 6A Petrohradské Skály
Núria SD 7B/7B+ La Riba
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Plotna 3 4 Smolné Pece
Plotna 2 5A Smolné Pece
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana | turistické boty ASOLO Nucleon |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1247 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1359 
 Ne, uniklo mi to. 
 1165 
 Sleduji jen Adama. 
 1204 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.