LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
32.Janošová 10352
33.Lachman 10260
34.Čech 10256
Bouldry:
32.Oliva 9409
33. 9406
34.Stadtherrová 9400
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Černý 4970
12.Procházková 4592

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198470 cest
Nové přelezy:
El Cagaso 7c+
Mon Jardin 7b+
Vivere Di 7b+
E Bravo Gi 7c+
La Baita 7b
Souvenir 8A/8A+
Komilator 8A
The Wish 7c
Casey Jone 7C
Cría Cuerv 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vlado Štrba o posledních chvílích s Ueli Steckem

Vlado Štrba píše o posledních chvílích s Ueli Steckem před jeho tragickým pádem: "..Ráno, že ideš na "treningový výstup" na Nuptse a ja si idem postaviť do C3 na normálke stan na prípadný zostup. Pod C3 sa od šerpou dozvedám info a som v ŠOKU. Už nie si tu!.."

Slovák Vlado Štrba, který se chce sám pokusit vystoupit na Everest extrémní Boningtonovou cestou a měl formálně s Ueliho expedicí společný prermit, to napsal na Facebooku. Zde je citát celého příspěvku:
"Čierny deň. Včera podvečer sme sa spolu bavili čo a ako - že podmienky vstupu do Hornbiana sú zlé - veľa vodného ľadu a že asi aj v Hardway to bude podobné. Ale že za pokus to vždy stojí. Stany v C2 sme mali vedľa seba.
Ráno, že ideš na "treningový výstup" na Nuptse a ja si idem postaviť do C3 na normálke stan na prípadný zostup. Pod C3 sa od šerpou dozvedám info a som v ŠOKU. Už nie si tu!
Nicol, Tvoja manželka, ktorú si včera spominal ... budeš jej velmi chýbať.
Som rád Ueli, že som mal tú ČESŤ Ťa osobne spoznať a škoda, že toho viac nevyšlo ... RIP"


A níže je několik fotek, které v té souvislosti Vlado zveřejnil:









Švýcarský špičkový horolezec Ueli Steck (40 let) zahynul v neděli 30. dubna 2017 ráno při nehodě pod Everestem. Nepálské noviny k okolnostem upřesnily, že Ueli lezl na Nuptse sólo, uklouzl a spadl nějakých 1000 metrů dolů, a jeho tělo  se roztříštilo na kusy ve zrádném terénu. (Viz: Remains of “Swiss Machine” airlifted from Mt Everest

V oficiální zprávě na Facebooku Ueliho Stecka se píše, že přesné okolnosti úmrtí nejsou momentálně známy a že zarmoucená rodina žádá média, aby nespekulovala o okolnostech smrti, a jakmile se věrohodně zjistí okolnosti smrti, média budu informována:



Zde je video z loňska, v těchto chvílích připomínané na Facebooku, se záběry z extrémních horolezeckých akcí, které Ueli podnikal:



sth   [úpravy] 09:04 01.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hard Way18:01:56 01.05.2017
Co je tohle za člověka,tomu to padlo shora vhod,v Hard Way je led,snad ho odfoti tele.
Pavelodpovědět 

 Internetová kavárna19:22:54 01.05.2017
Docela začínám chápat, proč jamesáci od těchto kokosů dávají ruce pryč.
Petrodpovědět 
 Re: Internetová kavárna20:18:30 01.05.2017
Člověk bez chrbtové kosti,se stavi na rovinu s Ulelim..nemam slov
odpovědět 
 Re: Internetová kavárna14:43:01 03.05.2017
Ono je to trochu naopak. On jamesakom nikdy nebol a vyfukol im tymto podnikom dost sponzorom. Inak by sa nemali dovod k nemu a jeho podnikom vyjadrovat. Ked zhanal sponzorov jamesakom tak im bol dobry. Teraz uz nie
odpovědět 

 re08:18:21 02.05.2017
jedno slovo K...T
oklodpovědět 
 Re: re15:08:31 06.05.2017
Naco by bol jamesakom.asi turisticka organizacia tlieska vystupu normalkou.na daulagiri.zatracuje extrem pokus.
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189302)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Cagasott 7c+ Boragni - Valle Di Nava
Ekmek Ext. 7b+ Leonidio
Beba 7a+ Padaro
Diorite Nelle Dita 7b Padaro
La Baita 7b Padaro
Nově komentované:
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Lezení / Sardinie / letecky | Re: Lezení / Sardinie / letecky | Lezení / Sardinie / letecky | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | : ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů |

 Nové komentáře:
Re: podrobnější info na BBC | Re: podrobnější info na BBC | Re: Tak nevim | Re: Mamlas | Re: Mamlas | Mamlas | Re: Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (26)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (15)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Pípák BCA Tracker DTS | Goretexová bunda | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1308 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1407 
 Ne, uniklo mi to. 
 1207 
 Sleduji jen Adama. 
 1245 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.