
Adam Ondra si zapsal včera přelez nové cesty Bohemian Rhapsody 11+ (9a+) na Rovišti, což by měla být nejtěžší cesta v Čechách. V republice je těžší jen na Moravě cesta Vasil Vasil 12 UIAA (9b+) v Moravském krasu od Adama z roku 2013.
Cesta Bohemian Rhapsody je kombinací těžkých cest v sektoru Hafty.
Do databáze cest na Lezci k popisu Adam napsal:
"Nástup jako Tritium ke třetímu nýtu, úkrok doprava do Peace of Mind pod stříšku, zde doprava (po dvou klíčových krocích PoM se přídá ještě 3 další těžký kroky do Haftyho) do Odtučňovací kúry a dolez celým Kečupem nahoru."
Do poznámky doplnil:
"Bláznívá kombinace krásnýho polezení s velkou vytrvalostní složkou. Už samotné spojení Tritia a Peace of Mind je 9a, traverz do Haftyho a závěrečný boulder v Kečupu dost přidá. Težké 9a+. Teď už k tomu přidat jen Rock and RollOver It a Čarový kód je hotov"
K přelezu Adam uvedl, že mu to zabralo 2 dny + plus předtím varianty.
Dosud byla v Čechách nejtěžší cesta Predátor za 11/11+ v Srbsku v Českém krasu, a to také od Adama Ondry z roku 2015.
Viz:
Bohemian Rhapsody 11+
Deníček - Ondra Adam (dipsy)
Sektor Hafty na Rovišti:
Databáze cest - Hafty - Roviště
Seznam nejtěžších cest v Česku:
Top cesty v ČR