LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10743
18.Kalvas 10681
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Chejn 10000
18.Bulička 9956
19.Širůčková 9956
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3170

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200222 cest
Nové přelezy:
Mikrosvět 6A
Ktploptr 7b+
Viatge A S 7b+
Fenoman 7b+
Katharsis 8A
Los Cazapr 7c+/8a
Maloskalsk 7C
Too Big To 9
Maja L2 9
Maloskalsk 7C

Stěny
Masacre Room - České Budějovice
Boulder Cave Bar - Opava
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Český pohár mládeže v lezení na obtížnost

Tendon Český pohár ChoceňV sobotu 10. 11. 2012 se v Chocni již po několikáté konal Tendon Český pohár mládeže v lezení na obtížnost. Byl to šestý závod poháru této sezóny. V osm hodin ráno pořadatelé otevřeli halu a závodníci přicházeli, aby se podívali, co si pro ně Martin a Štěpán Stráníkovi letos připravili (stavěči cest). Cesty byly jako každý rok atraktivní a výzvou pro všechny zúčastněné lezce. Z celkového počtu 89 lezců se pouze 9 krát TOPovalo.

Kategorie D měla jako vždy největší zastoupení. Mezi chlapci kraloval Lukáš Doleček z Lanškrouna, který topoval obě kvalifikační cesty a i ve finálové cestě za sebou nechal velkou bodovou propast a vylezl si pro první místo. Napínavý byl souboj o třetí místo, který nakonec o malé, ale zde významné plusko, vyhrál Doskočil Vilém (LKP). Mezi dívkami to nebylo tak jednoznačné. Z prvního místa a s jedním topem z kvalifikace postupovala Křížová Hana (Líšeň). Ve finále ji ale předlezla Adamovská Eliška (Karviná) a vystoupala tak na bednu nejvyšší.

Tendon Český pohár Choceň


Chlapci C zanechali na svém kontě nejvíce topů (4). Už to naznačovalo nelítostný souboj ve finále. Vojta Trojan z Liberce i Vojta Vlk z Javořic vylezli ve finále 48,00+. První místo nakonec vyhrál Vojta Trojan, který si ho zajistil již v kvalifikačních cestách, když podvakrát topoval. Jako ve Svitavách, tak i v Chocni mezi dívkami s převahou zvítězila Veronika Peltrámová, reprezentující SmíchOFF; Saltic.

Tendon Český pohár Choceň


I dívky B měly svojí favoritku. Jana Vincourková jedenkrát topovala a ve finále si bezpečně vylezla pro první místo. Druhé místo znovu rozhodoval výsledek z předchozích kvalifikací. Nakonec na vyšší bednu vystoupala Zachrdlová Kateřina. Mezi chlapci se žádný dech beroucí souboj nekonal. Vyhrál Kliger Petr před Tomášem Peltrámem.

Tendon Český pohár Choceň


Kategorie A chlapci slibovala zajímavý souboj mezi čtyřmi chlapi. První kvalifikační cestu nejvýše vylezl Daňa René, který o „mínusko“ pokořil svého oddílového kolegu Čermáka Petra. Ten mu to ale zase o „mínusko“ vrátil v druhé kvalifikační cestě. Finálovou cestu lépe zvládl Čermák Petr, který byl následován Honzou Křížem a Daňa René nakonec skončil na třetím místě. Choceňskými pořadateli podporovaný Mára Škorpil skončil na místě čtvrtém. I mezi dívkami A byl vyrovnaný oddílový souboj. Hvězdová Šárka (Liberec) vylezla nakonec ve finále výše než její kolegyně Kendíková Kateřina a mohla si tak při vyhlašování vylézt i na příčku nejvyšší.

Tendon Český pohár Choceň


Na závodnické listině se mezi juniorkami objevily jen dvě jména - Křížová Eva a Zbořilová Michaela. Kvalifikaci A zdolaly obě dívky stejně dobře. V dalších cestách měla navrch Eva, a tak si mohla k choceňskému závodu zapsat místo první. Roman Kučera pokračoval ve svých dobrých výsledcích i v Chocni a získal tak první místo. Svým výkonem porazil druhého Štěpánka Michala.

Tendon Český pohár Choceň


Po skončení všech finálových cest se vypočítaly výsledky a mohlo se jít vyhlašovat. Po vyhlášení se účastníci začali balit a pořadatelé začali uklízet halu. Kolem páté hodiny odpolední bylo po všem. Sedmý a tím pádem i poslední závod se bude konat v Praze na Cibulce, kde proběhne i celkové vyhlášení poháru.

Tendon Český pohár Choceň


Tímto bychom chtěli poděkovat hlavním rozhodčím, kterými byli Doseděl Miroslav a Lumír Návrata. Dále dalším lidem z ČHS, kteří ve spolupráci s horolezci HK Choceň uspořádali a hodnotili tyto bez problému probíhající závody. Dále patří díky Martinu a Štěpánu Stráníkovi a našim sponzorům.
Hlavním sponzorem celého seriálu pohárových závodů byl Tendon a Český    horolezecký svaz, poděkování za  uskutečnění tohoto závodu patří i ostatním sponzorům.

Jsou to: 
            Město Choceň,
            Makak s.r.o.
            Tilak a.s.
            Saltic s.r.o. Triop,
            PSPs.r.o.Vysoké Mýto,
            Warmpace s.r.o.
            Elbas,
            Skimen2 s.r.o. Choceň,
            RCoutdoor Roman Coufal,
            Chládek&Tintěra a.s.
            Garmin,       
            Alpsport s.r.o.
            Donocykl s.r.o.
            Net-sport s.r o.
            Pekařství u Lifků s.r.o.
            LPhard s.r.o.  Oseva uni a.s.
            Coma Polička s.r.o. atd.

Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň


Tendon Český pohár Choceň

   [úpravy] 08:00 01.12.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Shimpansen, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189508)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Alterweg Erwähnung VIIa Oybin
Espavilat 5b Bellus
Los Sobraos 6c Bellus
Pastorella 6c Lauria
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: ... | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: Zanechme hysterie | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Prodám Lezečky dámské | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Dámské sandaly Keen | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1875 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2035 
 Ne, uniklo mi to. 
 1761 
 Sleduji jen Adama. 
 1823 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.