Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
26.Melen 10357
27.Janošová 10352
28.Bulička 10315
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Širůčková 9753
28.Pail 9750
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227125 cest
Nové přelezy:
Krkavčí Po 9+/10-
Nad Propas 7C+/8A
Nad Propas 8A
Dělo 7C+/8A
Dobrá Adre 7C
Podraz 7C+
Kreatura 8B
Jelínkova 10-
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Petrohradské padání 2024

Během víkendu 26. – 28. dubna proběhl za krásného počasí, skvělé účasti a jedinečné atmosféry jubilejní 20. ročník Petrohradského padání.




Následující řádky jsou samozřejmě psány okem subjektivního pořadatele, který je ještě stále pln energie ze skvělých lidí, jejich radosti, jejich úsměvů. Na úvod nutno říci, že letos jsem bouldering flákal a přípravy v terénu jsme nechali hodně na poslední chvíli. Na akci to ale rozhodně nebylo znát a lidé si velmi pochvalovali volbu kamenů v těsném sousedství turisticky oblíbeného cíle, Viklanů. Ve valné většině jsme očistili dávno zapomenuté směry a k nim přihodili zhruba čtyři desítky novinek.

Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch

Na akci dorazily asi tři stovky lidiček, z nichž 140 se jich zaregistrovalo do soutěží. Stále více se tu objevuje mladých rodin s ratolestmi, pro které je tu skvělé hřiště. Překvapila mě ale již zmíněná chvála boulderistů, kteří nepřijeli vyvětrat rodinu. Jasně, bolavých krystalů se nezbavíte, tím spíše, že v sobotu už bylo na lezení poměrně horko, ale hezké linky a parádní prostředí zaujalo. Žihle má rozhodně své kouzlo a vyplatilo se popojít letos asi dva kilometry od základny na Sklárně. Obdiv rozhodně zasluhuje účastník, který ty dva kilometry upajdal se sádrou na kotníku a pohrdl možností přiblížit se autem.

Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch

Jak už si účastníci zvykli, pro čísla se na Padání nejezdí. Letos sice byla přichystána pekla v podobě 8B+ či 8C-9A projektů, ale to opravdu není do dvaceti stupňů nad nulou. Novinkou byli vedle klasické soutěže o nejtěžší přelezenou osmičku tzv. Karlíci. Speciálně označené bouldery za speciální ceny. Myslel jsem, že jsem volbou relativně lezitelných boulderů vyměknul a přelezů bude moc, ale nakonec pouze dva chlapáci urvali jedno 7C+ a vítěz Rosťa Štefánek tak trochu mnou očekávanou lištovačku za 8A. Mimochodem to Rosťa letos vůbec neměl lehké, na prvních dvou pozicích skončili chlapi se stejným počtem bodů (což je statisticky prakticky nesmysl), a tak rozhodla disciplína, která není zrovna Rosťovou nejoblíbenější: shyby na břevnu fotbalové branky. Se slovy, že tolik shybů neudělal za celý rok, rozdrtil německého soupeře rozdílem jeden a půl shybu!


Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch

Řada lidí se již ptala na příští ročník. Tak tedy 25. – 27. dubna 2025. Trochu jsem z toho letošního čištění podléhal skepsi, ale zase jste mi natáhli klíček a už vím, kde se příště bude odehrávat naše prapodivné počínání. Také vím, že příště zkrátka musí znovu přijet kapela Sisus Ralsis, neboť tato „sekta“ uctívající boha dobrého zažívání přivezla na Sklárnu fantastický skočný žižkovský punk-swing. Díky!

Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch

A závěrečná děkovačka? No jasně, že vám milým lidičkám. S oraginazí mi letos pomohl syn Štěpán. A cítíte, jak to graduje! Tak tedy: TJ Lokomotiva Beroun, Český horolezecký svaz, ProRock Climbing a nečekaná dávka výživy z Německa Nepro Sport!
(kopa fotek, průvodce na soutěžní část a občas i něco dalšího na facebooku akce)
(možná zlepšení, která jsou v našich silách: méně chaotická informovanost před akcí, lepší papání, trochu více boulderů)

Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch



Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch


Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch

Bedňáci:
Muži
1. Rosťa Štefánek                                      2090                  12 shybů na bráně
2. Jonas Häring                                            2090                  10,5 shybů na bráně
3. Thomas Wolfrath                                  1580
Ženy
1. Lucie Pešková                                        525
2. Maya Busche                                                520
3. Nadine Werner                                      460
Mladší dívky
1. Mariana Pávová                                    34,5
2. Kristiana Pávová                                    8
3. Anežka Válková                                      3,5
Mladší kluci
1. Ivo Dundáček                                          165
2. Jakub Černík                                            90
3. Matouš Pexa                                                          14
Starší dívky
1. Maya Leach                                              214
2. Romi Dräger                                            24
Starší kluci
1. Jáchym Pinkas                                        86
2. Balthasar Münzel                                  2,5


Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch



Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch



Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch



Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch



Petrohradské padání (hi res)

foto by © archive Resch


Petr Resch   [úpravy] 09:20 01.05.2024Tisk 


Související články:
Zobrazit další (129)

Komentáře

Nový komentář 
 Poděkování08:04:28 03.05.2024
Děkuju za pěknou akci, z mého pohledu povedené. Kapela byla super. Tak snad zase příště ...
Blahoušodpovědět 

 Díky10:02:23 07.05.2024
Díky, taky se připojuji. Bylo to fajn. Za mě bylo kamenů tak akorát. Vůbec nevadilo, že některé byly už na padádní 2012. Super, že to místo bylo relativně na malé ploše. Tlačenice byly jen občas. Tenhle přístup je za mě super. Kouzlo místa zůstalo zachováno do dalších ročníků.
Valmarodpovědět 

 Skala11:37:26 17.05.2024
Sekani skaly neni fajn
Modpovědět 
 Re: Skala15:13:51 17.05.2024
Souhlas, přijeď to zkontrolovat
Petrodpovědět 

 Foto dne:
semifinále
SP Praha 2026 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (191955)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rozárka IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Kreatura 8B Velký Štolpich
Podraz 7C+ Velký Štolpich
Dobrá Adresa 7C Velký Štolpich
Blackout 7A Velký Štolpich
Nově komentované:
Roquefort 7B+ Felbertauern
Jasná Páka Direkt XIb Adršpach
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Diletantismus | Re: Peace | Re: To jsou prolhaní sráči! | Re: To jsou prolhaní sráči! | Re: Peace | Re: Adam | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (112)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (52)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (28)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (14)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (10)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)
Česká horolezkyně Miri Jirková byla 2. na Everest Marathonu, (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1096 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1198 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1405 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1372 
 Neřeším to – lezu vše 
 1062 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi