LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
ČP skialpy Kraličák (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196841 cest
Nové přelezy:
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c
La Forquet 8a+
Valium 8a
Jeremy Ext 8a

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Chris Sharma leze DWS Black Pearl 9a+ na Mallorce

Historické záběry prvovýstupu jedné z nejtěžších DWS cest Chrise Sharmy – Black Pearl z roku 2023 na Mallorce zveřejnili nyní volně v rámci kanálu Reel Rock na Youtube.

Video má 9 minut a lze ho zhlédnout zde:

Chris Sharma's Black Pearl - The First Ascent


Zdroj:



Standa Holec   [úpravy] 09:57 19.03.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Majster08:18:49 20.03.2025
Rok a pul zpet a uz historicke? Jinak je Sharmic porad paaan!
odpovědět 
 Re: Majster11:20:39 21.03.2025
Ano, znovu ho lezení chytlo. Teď nacvičuje těžký projekt Le Blond v Olianě. Třeba to nakonec nevyleze nebo to vyleze před ním někdo jiný, ale linka je to opět parádní s těžkými dynamickými kroky.
Petrodpovědět 

 Nacvičování20:59:38 21.03.2025
Vždycky si říkám, jestli si to nejdřív proslaní a případě vyzkouší klíčové kroky na laně. Pokud ano, tak jsem to v těch videích nikdy neviděl a působí to na mě, že to leze gound up. V tomto případě by to teda bylo dost dobrodružné, kdyby se ukázala ještě nějaká bota nebo slepé místo v horní části. To už byl pekelně vysoko!
v.jesterodpovědět 

 Foto dne:
Trautner Gedenkwand
Alter Weg Direkt, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (189165)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Todo Empezó El Albarra 6a Gandia
La Rompebíceps 6a+ Gandia
Y Los Gitanos 5 Gandia
Pudin De Chumino Para Un Coleg 5c Chulilla
Colateral 5c Chulilla
Nově komentované:
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella
Jeremy Extension 8a Leonidio
Jeremy 7c+ Leonidio
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: 67 | Re: 67 | 67 | Odpočívej v pokoji | R.I.P. Téšo, | Re: závistivcům nazdárek | Re: Somrák | Čest jeho památce | Konečně něco zajímavého | bludy nevymlouvat, ale... |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2666 
 Někdy ano 
 3016 
 Ne nepoužívám 
 2828 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.