LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
12.Konečná 8359
13.Fiala 7785
14.Mrnustikova 7734
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114186 cest
Nové přelezy:
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+
Mazzacano 7b
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-
Drsnobál 9+/10-
Hrana 1624 9
Trojan War 8A

Stěny
Flash Boulder Bar - Brno
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Praha 7
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Neočekávané zpestření červencového dne

Jednoho pochmurného červencového dne, kdy nebylo co dělat, jsme konečně zrealizovali s Petrem dlouho plánovanou akci. Domluvili jsme se, že si slaníme z mostu pro pěší, který vede nad Labem v Toušeni, dole si zakouříme a pak vyprusíkujem zpátky nahoru.
Na místo činu jsme se dopravili na kolech. Obhlídli jsme most z vrchu. Výška mostovky v nejvyšším bodě činní něco přes 10 metrů, takže to není zrovna Ždákovskej most.
Okolo lávky vedly tři silná ocelová táhla. Za ně jsme hodili plochý smyčky, vzdalený od sebe asi 2m, na ně HMS a do toho pak lano, navázaný vůdčákem. Takže dolu vedli dva konce lana.
Ještě bych měl podotknout, že jsme za jednu smyčku zajistili i batoh, který jsme dali pryč z té lávky, za zábradlí. Začali jsme slaňovat, slanili jsme dolů, zakouřili si a pak začali prusíkovat nahoru. Všechno proběhlo v pohodě, když jsme nahoře rušili ty smyčky, tak Petr zrušil i tu na kterou byl připnutý batoh takovým nešťastným způsobem. Batoh spadnul z těch deseti metrů do Labe. Nevěděli jsme co dělat, jestli skočit z mostu za ním, nebo to oběhnou. Petr to nakonec oběhnul, ale to už byl batoh o pár desítek metrů dál.
Skočil do vody, vytáhnul ho. Vše zatím relativně v pohodě, ale potom jsem se dozveděl, že jsem tam měl i telefon (3310). Mobil samozřejmě nefungoval a tak šel k opraváři.
A tak se slaňování z mostu celkem prodražilo. Neodradilo nás to a v srpnu plánujem i takovou malou Kienovu houpačku z jedné strany lávky na druhou.


Spider   [úpravy] 12:47 08.08.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Největší převis v ČR
Trubky o průměru 15 cm jsou sice v dnešní době jako chyty trochu moc veliký, ale zase když člověk leze 50metrů v kuse tak je to taky vydatný. Už se těším na prvovýstup (přihlašte se někdo jesli se k prvovýstupu hlásí)..
Zapsal: Tomík, 13:14:55 09.08.2001
 Pro Tomíka
Jo, tak o tom jsem taky přemejšlel a klidně bych to zkusil. Tak mi pošli emila a uvidíme. 4All:Proč tam asi Spider nenapsal, že mu při tom slaňování osma málem urvala ruku ?!? :)
Zapsal: Knot(ten magor,co lovil batoh), 13:16:19 11.08.2001
 pro Knotíka
Protože, kdybych tam měl psát každou podrobnost, tak by to byl článek jako kráva :-).
Zapsal: spider, 12:55:23 18.08.2001
 TmdnlsCxoOGbP
Vy jste banda ,ktere1 se věnuje trestne9 činosti !!!!!!!! Propagujete sve9 pojoste nezakonnfdm jednanedm.A tedm chcete doke1zat co? Že jste banda krimine1lnedk s plnou hubou kecu,kteřed nedovedou nic jine9ho,než čme1rat po cizedm majetku!!?? To už jste doke1zali
Zapsal: FdoXNkRyPyslhL, 06:09:46 28.11.2012
 ytLFNJGVeXGkNjt
Zasloužil bys facku. Chceš šedřit jak ředke1š poselstved, a ničedš mtjeaek Jihlavy. se1m si špedna, kdo chce kouřit, ať kouřed kdo nechce- nemused. tobě je do toho prd. Nenič ne1m naše město!
Zapsal: ZLoaxbonmDzoiOrIMNT, 00:22:49 29.11.2012
 QkDBtQeyTnCP
D2qX1j Thanks for the article. Really Great.
Zapsal: dpVZOcVFHdaKEAZxLL, 17:01:15 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Chris Murphy, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189635)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Semaforo Rotto 6b Biddiriscottai
Skenderbeu 8a Brar
Postë E Zezë 7b+ Bovilla
Mazzacano 7b Brar
Chronicle In Stone 7a+ Brar
Nově komentované:
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Ledolezení? | Re: Lama | Lama | Re: Boulder | Re: Boulder | Ledolezení? | fockin legend |

 Kde to vře:
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)

 Nově v inzerci:
So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1993 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2170 
 Ne, uniklo mi to. 
 1890 
 Sleduji jen Adama. 
 1951 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.