LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
21.Vávra 7602
22.Jursa 7570
23.Hampejs 7500
Bouldry:
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114367 cest
Nové přelezy:
Bigfoot 7C+
Hrival 9
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+
Mazzacano 7b
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledová královna - Ines Papert

The Flying Circus

obr_smallKlasika mixového lezení "The Flying Circus"  a vůbec první mix ohodnocený M10, se dočkal prvního ženského přelezu.

Německá lezkyně Ines Papert vylezla tuto cestu stylem OS. Cesta je z dílny jejího krajana Roberta Jaspera, který tento prvovýstup uskutečnil v roce 1998. Jedná se o čtyři délky těžkého lezení a jak bývá u Jaspera zvykem, nároky jsou kladeny také na psychiku, neboť nýty a skoby potkáte pouze na štandu.
Tento skvělý výkon u Ines Papert není až takovým překvapením. Od čtyřnásobné vítězky SP v lezení v ledu se to dalo čekat. Po této úspěšné závodní kariéře zaměřila svou energii na přelezy těžkých cest v Alpách. K jejím "majstrštykům" patří doposud nejtěžší mix přelezený ženou  "Law and order" M13 (2007) a první ženský přelez "Camillotto Pellesier" 8b v severní stěně Cimy Grande v Dolomitech.


Ines Papert Flying Circus

Visual Impact/Rainer Eder- www.rainereder.com


Také naši lezci V. Šatava a J. Doudlebský se mohou pyšnit skalpem této linie. V lednu 2006 přelezli cestu stylem OS. Bohužel bylo v cestě osazeno jištění  Švýcary a svůj přelez hodnotí jako PP na první pokus. Střídali se ve vyvádění a udělali tak teprve 3.přelez.
O den dříve jim cestu "připravil" mladý švýcar G.Grunenwald, který je majitelem prvního opakování. Za tento výkon byli hoši oceněni Výstupem roku 2006.

Zdroje:

Osobní stránky Ines Papert
Planetmountain.com
Photo: Rainer Eder



Související články:

Simona   [úpravy] 09:28 15.02.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super výkon.17:50:20 15.02.2008
Je to dračice. Skoby a nejty jen na štandech? Fíha.
Steveodpovědět 
 Re: Super výkon.14:35:50 16.02.2008
Hmm,tak to je peklo..
koníkodpovědět 

 tep-láky11:01:44 18.02.2008
A to leze v teplákách..hippies forever!
činčisodpovědět 
 Re: tep-láky15:16:17 18.02.2008
Ty doma nemáš celorozepínací tepláky na spaní?:)))
odpovědět 
 Re: tep-láky16:31:59 18.02.2008
V teplakach a v teniskach, vazne dobra.
KPodpovědět 

 trochu z jiného soudku20:56:58 18.02.2008
Ueli Steck verbessert seinen eigenen Speed Rekord in der Eigernordwand um mehr als eine Stunde
v.odpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189658)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discriminación Positiva 7b Rincón Bello
Souvlakias 5a Leonidio
Platanos 5a Leonidio
The 100-Day Road 6a Leonidio
Nikiforos Vrettakos 5b Leonidio
Nově komentované:
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé |

 Nové komentáře:
Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Lama |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (6)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2004 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2192 
 Ne, uniklo mi to. 
 1914 
 Sleduji jen Adama. 
 1973 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.