LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
17.Svoboda 10743
18.Kalvas 10681
19.Kohout 10675
Bouldry:
17.Chejn 10000
18.Bulička 9956
19.Širůčková 9956
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3170

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200222 cest
Nové přelezy:
Mikrosvět 6A
Ktploptr 7b+
Viatge A S 7b+
Fenoman 7b+
Katharsis 8A
Los Cazapr 7c+/8a
Maloskalsk 7C
Too Big To 9
Maja L2 9
Maloskalsk 7C

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trénink sportovního lezce II.

… za hranice vlastních možností

Tréninková sezóna sportovního lezce je v plném proudu. A v plném proudu je i příprava nové knížky o tréninku – „TRÉNINK SPORTOVNÍHO LEZCE II.“


Oblaka magnézia víří vzduchem, prsty drtí lišty velikosti mušího křídla a shyby v jedné sérií naskakují po desítkách. NIC NENÍ NEMOŽNÉ – „tu dírku v převisu vydrtím, i kdyby mi to mělo vytáhnout šlachu až z lokte“!!
Laktát vytéká z uší po litrech a oči šílence metají blesky motivace. AMBICE tlakují papiňák až k prasknutí. Pomníky skalního lezení, všechny ty Wall streety, Biografie a King´s lajny  … v neblahé předtuše brzké devalvace, jenom tiše skučí.
Tréninková sezóna sportovního lezce je totiž v plném proudu.



A v plném proudu je i příprava nové knížky o tréninku – „TRÉNINK SPORTOVNÍHO LEZCE II.“


Autorem není nikdo jiný než Rudo TEFELNER. Po dvanácti letech od vydání prvního TRÉNINKU SPORTOVNÍHO LEZCE a po zhruba čtyřech létech koketování s myšlenkou na další knížku o tréninku se TUFI konečně rozhoupal a pustil se do psaní.

A tentokrát neponechal nic náhodě, ale na projektu spojil své síly s lezcem, grafikem a fotografem v jedné osobě Pavlem Žofkou.

Podle slov autora půjde o úplně novou a úplně jinou knížku. „Nebudu publikovat staré texty z původního TRÉNINKU …, dokonce jsem si při psaní zakázal se do ní dívat. Jsem o dvanáct let starší a zkušenější a chci přijít s jiným, novým náhledem na trénink. Chci pojednat o tréninku autenticky a svým pohledem – prostě jak to vidím já osobně. Bude to určitě subjektivnější, ale na druhé straně živější a v praxi využitelnější.

Taky by to mělo být čtivější – v knížce by mělo být méně čísel a suché teorie, více příkladů a analogií – nejenom ze sportovního lezení, ale i z jiných sportů.

Prostor bude jak na ty známé kategorie lezeckého tréninku, tzn. sílu, vytrvalost, techniku … stavbu tréninku, regeneraci, výživu … trénink dětí a mládeže, trénink jednotlivých lezeckých disciplin … trénink psychiky, taktiky – tak na kategorie méně známé – třeba zamyšlení se nad tréninkovými podmínkami, lidmi kolem lezce, potenciálem lezce a limity jeho výkonnosti. Úplnou novinkou by mělo být představení disciplíny sportovního koučingu a jeho aplikace na sportovní lezení.


Podle slov grafika a vydavatele v jedné osobě, Pavla Žofky, knížka bude přehlednější – jak velikostí písma, tak grafikou sazby. Vyjde ve formátu A5, o rozsahu zhruba 200 stran textu. Na pultech „všech správných outdoorových obchodů“ by se měla objevit na přelomu léto/podzim 2011.

A teď zpátky k tréninku. Otřete upocené dlaně, přestaňte slintat a v klidu se pusťte opět do práce. Nevadí, že případně „nevíte, nerozumíte, nejste si jisti …“ Už na podzim 2011 dostanete odpovědi na všechny své otázky.


„TRÉNINK SPORTOVNÍHO LEZCE II.“ je (konečně) na cestě!









Rock Art   [úpravy] 15:23 03.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :/09:37:02 03.02.2011
mě trénink nebaví...lepší je prostě líz...
jenda bendaodpovědět 
 Re: :/12:51:58 03.02.2011
jasny,lizni si
.odpovědět 

 super!09:43:14 03.02.2011
uz ted se tesim! :)
mifoodpovědět 

 hlavne CISLA!12:55:13 03.02.2011
ja chci cisla a grafy!hlavne MAXIMALKU!!
wolfgangodpovědět 

 Max Power!!!13:24:40 03.02.2011
To jsem zvědavej, jaký "koktejl" nám BIG RUDY opět namíchá!  ........Yes!!!
M.odpovědět 
 Re: Max Power!!!13:36:46 03.02.2011
jen větší kapky, těším a těším
odpovědět 

 hranice?14:58:58 03.02.2011
hranice jsou tam kde mají hranici lokty...to jsem zvedavej jak tohle kniha prekona...
frantikodpovědět 
 Re: hranice?19:25:23 03.02.2011
hranice sou jen v tvé hlavě...
jendaodpovědět 
  Re: hranice?21:45:27 03.02.2011
ty rozhodně hranice v hlavě nemáš- chytrej jak rádio :)
A.odpovědět 
   Re: hranice?22:50:19 03.02.2011
neplácej a jdi trénovat ;)
jendaodpovědět 

 paráda10:18:54 09.02.2011
Už se těším :-) Tomu říkám dobrá zpráva!
Peliskaodpovědět 

 aka nahoda11:48:30 26.04.2011
prave vcera som sa pustil znova do prvej knihy a teraz zistujem ze bude pokracovanie. Super.
Vitam to ze tam bude lepsia uprava - v tej prvej je to pismo fakt nabusene jedno vedla druheho.
fotky uchopov a celkovo obrazova dokumentacia pre spravne cvicenie a lezenie bude len plusom.
Dufam ze kniha bude urcena pre siroku verejnost nie pre FTVS. Hodili  by sa konkretne vzorove plany pre vsetky urovne a vsetky cykly. Specialna kapitola o treningu po zraneniach alebo dlhej pauze. Diagnostika vykonnosti, diagnostika specialnych sil, obratnosti, techniky. Lepsie popisane treningy podla popisu specializacie lezca. Rady pre lezcov z oblasti fyzioterapie, mediciny a biomechaniky. Tufi drzim palce. Ak tam nieco zaradis budem rad.
8fodpovědět 

 Foto dne:

Shimpansen, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189508)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Alterweg Erwähnung VIIa Oybin
Espavilat 5b Bellus
Los Sobraos 6c Bellus
Pastorella 6c Lauria
Nově komentované:
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: ... | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: Zanechme hysterie | Re: WC | Re: WC | Re: WC | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (9)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Prodám Lezečky dámské | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Dámské sandaly Keen | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1874 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2033 
 Ne, uniklo mi to. 
 1761 
 Sleduji jen Adama. 
 1822 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.