LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 7829
3.Groš 7240

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202338 cest
Nové přelezy:
Bowl-Drink 7C+
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+

Stěny
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Havířov
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Čtvrtý Calling 2. ročníku SALEWA ROCKSHOW v ČR

Ostrava

Salewa calling OstravaJiž před 5. hodinou odpolední se začali scházet první nedočkavci. Hned zpočátku bylo jisté, že letošní SALEWA Rockshow bude silnější než to loňské v Havířově. Skvělé je, že přišla většina finalistů z minulého ročníku: Přéma Wloch, Petr Kupka, Míša Solanská … Jen se nám nedostavil loňský vítěz Vojta Ličko. Na druhou stranu se přihlásil mimo jiných také místní matador Petr „Pen“ Šindel, držitel 8C přelezu v Ospu. Zdejší stěna, jedna z prvních velkých v republice, poskytla akci skvělé zázemí. Lezlo se za provozu, ale valná většina přítomných si přijela zasoutěžit. Celkem se sešlo 25 borců.

Lezlo se obvyklým způsobem: 4 kvalifikační cesty, v libovolném pořadí, po dvojicích, které se vzájemně jistily. Lezlo se na starších kvalifikačních cestách v obtížnosti 6+, 7, 7-, 7+ UIAA místní klasifikace. Vše stylem RP, odspodu. Lezli se všechny 4 cesty bez ohledu na dosažené výsledky. Do semifinále pak postoupili všichni s dosaženými TOPy u všech cest. Semifinálovka a finálovka již byly speciálně pro akci postaveny místním matadorem a správcem Milanem „Kamzíkem“ Benianem, několikanásobných mistrem republiky a držitelem přelezu cest v obtížnosti  8C. Cesty se lezly stylem On-sight Flash.


Zhruba o půl šesté po vysvětlení pravidel soutěže všem přítomným se všichni pustili do lezení. Kvalifikace celkem utekla rychle, všichni se lezení pustili s vervou.
Zhruba v 7 h začali lézt jeden semifinalista po druhém nově postavenou cestu zhruba ve středu stěny s obtížností 8-/8 UIAA místní klasifikace. Do semifinále se probojovalo celkem 12 lezců včetně 2 lezkyň: Míši Solanské a Kačky Šindelové. Všichni museli pro postup topovat všechny kvalifikační cesty. Cestu nám otevřel loňský finalista Petr Kupka, který ji přelezl s přehledem. Stejně tak se ji podařilo topovat ještě 4 dalším přeborníkům, Petrovi Šindelovi, Petrovi Běnkovi, Ondrovi Ďoubalovi a Lukimu Vojtkovi. Škoda jen, že se loňskému finalistovi a favoritovi Přémovi Wlochovi cesta nepodařila a na hraně převisu skončil. Z děvčat se cesta lépe vyvedla Míše Solanské, která nepřekonala hranu převisu pod vrcholovou stěnkou. Do semifinále se po skvělém výkonu probojovala dvojce benjamínků soutěže Denis Pail (1996) a Adam Smiga (1998). S cestou si z nich lépe poradil Deny, který spadl až v závěrečných krocích semifinálovky. 
Do finále, cesty 8+ UIAA v pravé části místního kýlu a vytrvalostním traverzem v horní části stěny, nám postoupilo 5 borců, kteří topovali semifinálovku. Zde se předem stanovilo další kritérium hodnocení finále, a to byl dosažený čas. Rychlejší v případě dosažení stejného chytu vítězí. První začal favorit soutěže Petr „Pen“ Šindel, místní borec, dříve člen B teamu reprezentace. Cestu prošel s přehledem, ale ve vrcholových partiích se zacyklil a problém už nestihl vyřešit. Do stejného místa s rozdílem 3 kroků se pak dostali Lukáš Vojtek (nakonec druhý) a Petr Běnek, který dosažením stejného chytu, ale lepšího času dosáhl na bronz a „vyfouknul“ jej Penovi.
Jediný, kdo cestu topoval, byl Ondra Ďoubal, který Calling vyhrál.

Salewa se zde prezentovala stánkem s kolekcí LaMano, approach obuví a lezeckým sortimentem.
Akci oživil speakerským uměním organizátor akce Honza Dupal.
Partnerem akce je síť outdoorových prodejen Hudy sport, který poskytl mimo mediální a technické podpory také 2. a 3. cenu do soutěže.
Ceny do soutěže věnovala Salewa (1. cena lano Salewa Entrance 10,2 mm, 60 m), 2. a 3. cena poukázka Hudy sportu na zboží Salewa v síti prodejen.
Velký dík patří provozovateli stěny, jmenovitě Milanu „Kamzíku“ Benianovi, který akci poskytl zázemí, všechny borce občerstvil a hlavně zajistili super cesty.

Akce byla zakončena vyhlášením výsledků a všeobecným poděkováním kolem 21h.

Akce v bodech:
      - 25 registrovaných účastníků,
      - Lezení na obtížnost systémem on-sight flash,
      - Kvalifikace 6+, 7, 7-, 7+, semifinále 8-/8, finále 8+,
      - 12 semifinalistů (včetně 2 lezkyň a dvou juniorů ročníku 1996 a 1998),
      - 5 finalistů

Umístění :
      1. Ondra Ďoubal (1988)
      2. Lukáš Vojtek (1987)
      3. Petr Běnek (1973)
      4. nejlepší ženský výkon Míša Solanská (1987)

Ceny :
      1. místo Salewa Lano Entrance 10,2 mm, 60 m
      2. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      3. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      4. nejlepší ženský výkon maglajz pytlík Salewa

Team organizátorů :
      - Jan Dupal (Salewa) (organizátor, speaker)
      - Milan Benian (Alpsport Ostrava)
      - Hynek Stuchlík (Hudy sport Ostrava Poruba)
      - Martin Guňka (Hudy sport Ostrava)

Partneři akce
      - Hudy sport
      - Lezecké centrum SmíchOFF
      - Montana
      - Lidé & Hory
      - Lezec.cz

Uvodní článek o celé sérii Salewa RockShow 2012 v ČR s termíny závodů: Salewa RockShow 2012 - letos bude na Chrámovkách v Teplicích nad Metují



Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava

Honza   [úpravy] 08:35 28.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dobré slovo11:55:57 28.04.2012
Super nápad tahleta serie závodů. Salewa to hezky vymyslela, doufam, že se to udrží...
Kubaodpovědět 

 SALEWA15:31:14 30.04.2012
Bylo to peckovní, těšíme se na příští ročník !!!
Patodpovědět 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189730)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Patka VI Vřesová Dolina
Sehnschut VIIc Všemily
Existenční Minimum 8 Porúbka
Čistý Vzduch Bohů 7C Lachovská Hejda
Palestina 7c L´Ocaive
Nově komentované:
And Now For Something Totally 6b Kalymnos
Nebezpečné Stoupání Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2126 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2333 
 Ne, uniklo mi to. 
 2025 
 Sleduji jen Adama. 
 2107 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.