LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
8. 11269
9.Danda 11186
10.Stráník 11124
Bouldry:
8.Danda 10606
9.Mokroluský 10550
10.Jungling 10500
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5856 lezců
1202286 cest
Nové přelezy:
Čistý Vzdu 7C
Orgon 8A
Parfum De 7c
El Gordo 7c+
Pipeline 7b+
Palestina 7c
Bod G Xa
Restart XIa
Pipeline 7b+
Silvisiste 7c

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Mnoho lidí zahynulo na osmitisícovkách v Himálajích v posledních dnech. Zahraniční i česká obecná média informují o 10 obětech na Everestu, kde mezi příčinami několika úmrtí byla i zácpa na normální výstupové trase. V nepálské části Himálají bylo od března 18 smrťáků.


sth   [úpravy] 05:26 26.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 velmi pěkné08:42:54 26.05.2019
Vypadá to moc hezky. Pravé horolezectví.
Humrdodpovědět 

 Dopravné zácpy13:51:16 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 

 Dopravné zácpy14:09:14 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 
 Re: Dopravné zácpy17:44:38 26.05.2019
Klika je, že to není povinné. Na druhou stranu tady jasně vítězí ego nad pudem sebezáchovy.
Lubošodpovědět 

 masovka22:54:59 26.05.2019
Na té fotce bylo prý 300 lidí ve frontě na vrcholovém hřebenu.

Tak nějak s úsměvem si vybavuji ten "výkon" kláry Kolouchové.
odpovědět 
 Re: masovka09:26:21 27.05.2019
Tak zase na druhou stranu je to výkon, stát ve frontě na vrchol :D
odpovědět 
 Re: masovka09:34:44 27.05.2019
Taky jsem si na ní vzpomněl, když jsem četl o šerpovi, co tam byl už téměr 25x, z toho jednou dokonce 2x za týden :-)
odpovědět 

 horolezci?21:29:31 03.06.2019
No, opravdový horolezec dnes už na Everest nepůjde. Minimálně ne normální cestou. Toto není horolezectví a lidi, co se učí jumarovat v základním táboře opravdu za horolezce nepovažuji. Nepovažuji za něj ani sebe, jakožto rekreačního skalkaře a alpinistu a to si troufnu tvrdit, že mám o dost víc zkušeností než spousta klientů, co si Everest zaplatí. Ze svých zkušeností s pětitisícovkami a jednou sedmitisícovkou, jsem byl opravdu nemile překvapen, co za lidi tam občas jezdí (a že je ty agentury a cestovky berou). Já měl vždycky k horám obrovský respekt a laťku náročnosti zvyšuji pomalu a postupně. ale dnes už pěknou řádku desetiletí platí, že na velké hory chodí spíš lidé co na to mají peníze, než ti co na to mají fyzicky, zkušenostmi a technicky. To že tam pak takto umírají lidi je logické, nikomu to nepřeji, ale líto mi jich nikoho není, každý si na tom chce namastit kapsu (cestovky, agentury, nepálské úřady), majetní klienti se zas předvést a pak to takto dopadá. Moje velmi naivní idealistická představa je, zrušit jakýkoli byznys ve velehorách a ať tam chodí jen ti, co jsou schopni to zvládnout sami, bez pomoci vůdců, šerpů atd. To by to v těch horách vypadalo jinak. Takhle člověku nezbývá, než škrtat vysněné hory (a že se nejedná zdaleka jen o osmitisícovky, ono stačí se podívat do Tater, či na Blanc a Matterhorn). Je to karma a kdo s čím zachází, s tím také schází. Já bych na osmičku nechtěl ani za zlatý prase. Horolezectví a lezení je nebezpečný sport, ale tato egoistická honba za senzací nedostatečně zkušených a připravených a penězi v případě těch, co nich vydělávají, přesně k takovýmto hromadným tragédiím. A pak tam umíraj všichni.
thrasherVojtiodpovědět 

 Foto dne:
Prvovýstup Kaiser Direkt v jižní stěně Grossglockneru. Juraj (Ďurifuk) dolézá 1. délku nad sněhovým polem.
Kaiser Direkt
 Databáze cest:
Všechny cesty (189727)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čistý Vzduch Bohů 7C Lachovská Hejda
Palestina 7c L´Ocaive
Figorofobia 7a Borriol
Il Matrimonio 7a Inntal
Meisenknödl 5- Müglitztal
Nově komentované:
Kulatý Vobdélníky 7+ Roviště
Meltemi-Poets 8a Poets
Super Lolita 8a Kalymnos
Hasta La Victoria Siempre 7b+ Kalymnos
No Money No Dance 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: Silnej jak silnice ale | Re: Silnej jak silnice ale | Re: MČR nic, exhibice ano | Re: MČR nic, exhibice ano |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (22)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2122 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2321 
 Ne, uniklo mi to. 
 2021 
 Sleduji jen Adama. 
 2102 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.