LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
39.Winter 10179
40.Novotná 10168
41.Fajkoš 10157
Bouldry:
39.Jeliga 9203
40.Chovanová 9200
41.Svoboda 9178
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142
33.Griger 2113

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200039 cest
Nové přelezy:
Přeplácává 7C
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b
Super Cant 8a
La Bandida 8a
Ratikon 8a
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Povolení lezení na Broumovsku - oprava termínu!

Jak jste si mohli přečíst v komentáři k informaci o povolení lezení v Adršpašsko-Teplických skalách

a Broumovských stěnách, Správa CHKO Broumvsko upozorňuje, že příslušná rozhodnutí o povolení mohou nabýt právní moci nejdříve v pondělí 4. května 2009.

Lezení v Adršpašsko-Teplických skalách a Broumovských stěnách bude možné nejdříve od 4.5. 2009, neboť vyhlášky, které rozhodnutí obsahují, byly vydány 16.4., takže první den po uplynutí odvolací lhůty připadá na den volna. Respektujte prosím fakt, že do té doby je možno lézt pouze na Křižáku a Ostaši.

B. Valentová, ČHS   [úpravy] 09:47 24.04.2009Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 PRVNI14:14:02 24.04.2009
jasny ale turisti tam muzou chodit s*at celorocne ze jo. proste od kvetna a tech par dni si vazeni strcej....
odpovědět 

 Povoleni16:34:56 24.04.2009
Na Krizak se zakaz nevztahuje, neni soucasti Narodni prirodni rezervace. Ty dva vikendy se tam da vydrzet, ne?!
martas*odpovědět 
 Re: Povoleni17:07:30 24.04.2009
To je teda pěknej vopruz, chtěl jsem tam jet do adru už příští víkend :-(
Andyodpovědět 
  Re: Povoleni17:58:27 24.04.2009
Položme si otázku proč to tak je? Snad se někdo z přímých aktérů vyjádří. Požádali jsme (my horolezci) o vyjimku pozdě? Protahovalo ministerstvo lhůty? Jaký smysl vůbec má toto zákonné opatření? Co poškodí ten kdo půjde lézt do oblasti, která bude povolená od 1.5.každého roku, ale pouze letos až od 4.5. Budou 4.5.2009 skály sušší než 1.5.2009. Budou mít v hospodách nižší tržby? Zchladí si někdo žáhu na těch co nevydrží? No, Adršpach mám moc rád ale nemrzí mě, že bydlím u Jablonce nad Nisou a můžu si v pátek i o víkendu zajet třeba na Kvočny u Hodkovic nebo do Oybinu. V Adršpachu bych měl asi o inkriminovaném víkendu poněkud rozporuplné pocity.
motákodpovědět 
   Re: Povoleni18:43:59 24.04.2009
Dalibore,
nejsem účastník a neznám podrobnosti, rozhodnutí jsem četl na portálu veřejné správy. Rozhodnutí ve správním řízení má nějaké postupy, pravidla a lhůty. Rovněž tam jsou stanoveny postupy pro počítání lhůt a s tím posledním dnem na odvolání, který padl na svátek to je jednoduše holá skutečnost. Žadatel může objet účastníky řízení a může od nich získat písemně prohlášení, že se neodvolají. Po doručení tohoto vzdání se odvolání orgánu státní správy, který rozhodnutí vydal, nabyde rozhodnutí právní moci. osobně jsem tento (trochu kostrbatý) postup zažil u jednoho vlastního rozhodnutí, kdy žadatel (obec) opravdu potřeboval okamžitě "konzumovat" obsah rozhodnutí. Pochopil situaci (kdy nemohu ohýbat zákon), objel si ty dva účastníky a druhý den po vydání rozhodnutí ho měl v právní moci.
Tvoje poznámky mi trochu připomínají otázku: proč je problém ukrást v supermarketu jednu čokoládu, když řetězec vydělává velké sumy. Je to otázka principu platnosti zákonů, která by v právním státě neměla být zpochybňována.
Zdraví
Vladimír (kousek zpoza hřebene)
odpovědět 
    Re: Povoleni08:09:46 25.04.2009
Vladimíre zdravím. Samozřejmě procedury správního řízení velice dobře chápu. Na druhou stranu je zde nepřiměřená tvrdost opatření, která kvůli byrokratické chybě nebo jednomu pátečnímu svátku znepříjemní stovkám lidí prodloužený víkend. Já osobně doufám, s vědomím vztahů mezi ochanou přírody a lezci, že celý ten víkend proprší. Já sám do Adršpachu nepojedu. Oba víme, že mnoho lidí ze vzdálenějších míst tam určitě pojede.
motákodpovědět 
     Re: Povoleni08:43:28 25.04.2009
Ještě poznámka k tomu supermarketu.... Pokud z některého z mých příspěvků nechtěně vyplývá že nabádám kohokoliv, aby porušoval platné zákony, tak mě to opravdu mrzí. Lezcům radím, aby o tom víkendu zajeli třeba na Sušky nebo do Saska. Moje lezoucí kamarády z Ádru zvu tímto na víkend k nám. Místa máme poměrně dost. Ti kterých se to týká na mě mají telefon a nebo e-mail :)) Osobně si myslím, že by bylo nejlepší prodloužit platnost udělovaných vyjimek nebo i novelizovat 114/92 tak aby lezci nemuseli neustále prosit o vstup do skal.
motákodpovědět 
     Re: Povoleni20:57:07 25.04.2009
Ještě poznámka k tomu supermarketu.... Pokud z některého z mých příspěvků nechtěně vyplývá že nabádám kohokoliv, aby porušoval platné zákony, tak mě to opravdu mrzí. Lezcům radím, aby o tom víkendu zajeli třeba na Sušky nebo do Saska. Moje lezoucí kamarády z Ádru zvu tímto na víkend k nám. Místa máme poměrně dost. Ti kterých se to týká na mě mají telefon a nebo e-mail :)) Osobně si myslím, že by bylo nejlepší prodloužit platnost udělovaných vyjimek nebo i novelizovat 114/92 tak aby lezci nemuseli neustále prosit o vstup do skal.
motákodpovědět 
   Re: Povoleni09:22:13 27.04.2009
to je hezký že tady nabádáš k lezení od 1.5., ale co když se někdo odvolá? potom už argument že se vždycky lezlo od 1.5. bude nanic. zkus nějaké vyjednání vyjímky zúřadovat včas sám;)
odpovědět 

 banda debilu22:12:47 24.04.2009
přesně tušim že ty zeleny kurvy budou chodit:-// grrrrr
odpovědět 
 Re: banda 00:13:21 25.04.2009
kurva se nerika, mamlasu
helikoptera s kulometemodpovědět 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189483)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prtko Jistič 7+ Chřenovice- Podhradí
Kankikawa 6c+ Cuenca
Dolores 7a Cuenca
Equipo Piranha 6c+ Cuenca
Colector De Dolor 6b Cuenca
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (40)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1806 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1949 
 Ne, uniklo mi to. 
 1695 
 Sleduji jen Adama. 
 1756 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.