LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
24.Lebloch 10528
25.Trojan 10490
26.Adamovska 10434
Bouldry:
24.Šípek 9850
25.Ďurech 9759
26.Stribrny 9684
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Dörfl 2142
33.Griger 2113

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200379 cest
Nové přelezy:
Perný Den 8B
Hvězdice 7C
Pralinka 7C
Personal J 8+/9-
Sólo El En 7c
Titanium 7c
Sin Conser 7c+
Antisocial 7b+
Dos Pegues 7c
Lucky Luke 7C

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
Družba boulder - Ostrava Poruba
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adamovo španělské tažení

Cuenca

smallAdam se po lezeckém koncertu, který předvedl ve španělské Olianě, přesunul do další španělské oblasti známé jako Cuenca.

Adam zde dává 9 áčko, podle zpráv z místních Fb stránek Bonobo Cuenca, Adam dorazil do oblasti v neděli velmi časně ráno.
Po krátkém spánku pak vylezl na onsight dvě cesty za 8c, včetně klasické El Calvario del Sicario, 8c, o které Adam, říká byl asi jeho nejtěžší onsight, který se mu kdy povedl. (vždyť také místní odhadují, že díky pár ulomeným chytům je cesta spíše za 8c+).

V úterý pak vylezl (po velmi dobrém onsight pokusu, v němž spadl dva tahy před lehčím terénem) místní známou cestu Palestina, 9a.

FB Bono

Bonobo Cuenca stránky věnují Adamovi několik obdivných několik komentářů a najdete zde i pěkné fotky

photo FB Bonobo Cuenca



Na stránkách ho Španělé chválí, jak dobrou španělštinou hovoří. Adam ve videu na závěr stopáže vysvětluje, že asi udělal velkou chybu, když v závěru cesty zpomalil. Celé to stojí za vidění.



Druhý den se mu nepodařilo onsighting cestu Leyra, 9a když mu uklouzla noha v dolní části cesty, pak již lehce cestu dolezl.


Celkem Adam onsightoval 17 cest obtížnosti 8c+. Třem z nich znaménko plus umazal.
Dalšími nejlepšími OS lezci jsou Usobiaga a Ramonet oba však jen s jedním 8c+ na onsight.



Tak takhle se leze cesta za 9b Fight for Flight, ještě z Oliany.

Adam rozjede začátek po boulderu se zahnízdí na dvě tři minuty na lepším chytu a pak odstartuje jako raketa hrne neskutečně a táhle převislou kompaktní stěnou a 9b je doma. Paráda.


JirkaS   [úpravy] 12:07 18.02.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Adámek jedéééééé!!!12:16:16 18.02.2013
sice se zpožděním (na 8a.nu jsou některé informace již přes týden), ale přeci..Adam je na tažení Španělskem jako konqistador:)
Jinak k "fotkám": z prvního videa je patrné, že "fotograf" nespustí prst běhěm celého lezení ze spouště...však ona nějaká z těch 1200 fotek vyjít musí!:)
Davidodpovědět 

 ...12:20:18 18.02.2013
Výborný překlad z 8a.nu. Ale poněkud opožděný...
Davidodpovědět 
 Re: ...12:46:46 18.02.2013
Díky za pochvalu překladu. Uznávám, že došlo k určité prodlevě. K prodlěvě, ke které dochází často na trase mezi židlí a klávesnicí. Tento výkonný prvek generuje nejen prodlevy, ale bývá zdrojem překlepů a dalších informačních šumů. Akcí vedoucí k nápravě by mohlo být například nakopání to té části, která má styk, právě s výše zmíněnou židlí.
 jirkasodpovědět 
  Re: ...12:57:21 18.02.2013
Nemá náhodou Patxi 2x 8c+ OS?
odpovědět 

 Snad se taky Adámek brzo objeví v Ledečku!23:58:55 18.02.2013
Tak tedy doufám, že brzy zavítá k nám do Ledečku. Když už je to odtajněná oblast, tak ať je to se vší parádou! Máme tam pár cest s kterými by si možná, jako velmi dlouhodobý projekt, mohl Adam poradit.
francekodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Euro 17 7a+ Geyikbayiri
Titanium 7c Cuenca
Poor Some Sugar On Me 7b Geyikbayiri
Virgin Ayer, Puta Hoy 6a+ Mijas
Babylon 2.delka 6- Geyikbayiri
Nově komentované:
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Soft Style 7C+ Hradby U Kozla
Via Giulietta VIIb Ostaš
Südwand VIIIa Schmilka
Gruyere B 6b+ Cuenca

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Velký Hermann | Re: To je přece druhý přelez | Re: K čemu je to dobré? | Re: To je přece druhý přelez | K čemu je to dobré? | To je přece druhý přelez | Re: WC | Re: ... | Re: WC | Re: WC |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (46)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (16)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (10)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (6)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1909 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2083 
 Ne, uniklo mi to. 
 1800 
 Sleduji jen Adama. 
 1868 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.