LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174267 cest
Nové přelezy:
Maria Call 8A
Mokro Mezi 8A
Smeč 9+/10-
Otevřená N 8A+
Majster Ka 9
Steep Mud 9+/10-
Na Stojáka Xc
Tinder Swi Xa
Weißbier-R 8+/9-
Hook Islan 9-/9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 5/2011 – s tématem „Nepálský Himálaj“

Jak už je tradicí – páté číslo lidé&HORY je „festivalovým speciálem“, v němž se čtenářům představují hlavní hvězdy Smíchovského festivalu alpinismu (www.festivalalpinismu.cz).

Téma čísla přiblíží přírodní krásy a trekové i horolezecké možnosti v NEPÁLSKÉM HIMÁLAJI. Inspiraci a zajímavé počtení slibují také další články (expedice na sedmitisícový Spantik, lezení na Cimon della Pala, návštěva u R. Messnera a řada dalších...)



TÉMA ČÍSLA – NEPÁLSKÝ HIMÁLAJ:

Nejvyšší stěny na světě, vysoko položená horská sedla, řada dobře přístupných vyhlídkových vrcholů, ale i horské vesničky s tisíci let starou kulturou ve své nezměněné podobě a vstřícnými obyvateli - to je jen několik málo pádných důvodů k návštěvě Nepálu. Tato země horám zaslíbená je bezednou studnicí nezapomenutelných treků a výstupů. Několik z nich vám podrobně představí šestnáctistránkové téma.5. 




OSOBNOST ČÍSLA – ALBERT LEICHTFRIED:
Poté, co skončil se závodním lezením, začal objevovat extrémní mixové terény a ty nejtěžší ledopády na světě. Velkým dobrodružstvím jsou už samotné cesty za divokou krajinou, v níž své prvovýstupy uskutečňuje. Rozhovor s předním světovým „ledoborcem“ čtěte na stranách 18-20.

DÁLE V ČÍSLE 5/2011:

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA: Wild Spitze, Rottenmannské Taury, Glacier-, Ortler-, Glockner Camp
LEZENÍ: Cimone della Pala, bouldering – Loučovice, Rocky Camp – Dachstein 2011









HISTORIE: Akademický klub alpinistů
REPORTÁŽE Z EXPEDIC: Spantik
TREKING: Aljaška – Brooks Range, Totes Gebirge
ROZHOVORY: Albert Leichtfried, Helmut Linzbichler
METODIKA: Bezpečnost na feratách III, Plánování túr s dětmi
OSOBNOSTI: R. Messner, G. Kaltenbrunnerová, osobnosti Smíchovského festivalu alpinismu
TEST: Funkční triko Jitex Comfort




ELEKTRONICKÁ VERZE ČASOPISU:

Časopis lidé&HORY vychází od čísla 3/2011 (včetně) i v elektronické verzi, která je o 22 Kč levnější než verze tištěná, neobsahuje však rozkládací panorama, kartičky s túrami a soutěžní kartičku. Na stránkách www.lideahory.cz již začínáme naplňovat archiv se staršími digitalizovanými čísly, která si můžete zakoupit i přes SMS za 20 Kč. Unikátní vlastností archivu je fulltextové vyhledávání v jednotlivých vydáních lidé&HORY. Po zadání výrazu se vám zobrazí všechna čísla, v nichž se daný výraz vyskytuje. Elektronické verze jednotlivých čísel najdete na dvou virtuálních vydavatelstvích: www.floowie.comwww.publero.com.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:

Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.

(Článek vyšel 28.10.2011)

Dan Polman   [úpravy] 17:14 03.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sicílie
Cimabue, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (186041)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Blocco 4/F 6B+ Arco
Blocco 4/E 6C+ Arco
El Papito 6C+ Arco
La Sboldra 7B Arco
Blocco 3/C 5B Arco
Nově komentované:
Odraz Hviezd 6+ Manínska Úžina
Palmala 7C+ Sloup
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | velka gratulacia | Legendy | Re: Zakaz ? |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (30)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin! | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2212 
 Ne 
 2448 
 Nevím 
 1668 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.