LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
34.Reich 10254
35.Duchoň 10231
36.Lank 10212
Bouldry:
34.Obal 9500
35.Oliva 9459
36.Ďurech 9456
Hory:
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5774 lezců
1175996 cest
Nové přelezy:
Anna Karen 9-
Fahrkarte 9
Malej Bejk 9+
James Blas 9
Černá Zmij Xb
Batschkory Xb
El Nino 8a
Lavanda 7c
Cascare 7c
Indira Gha 7c

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen na Gasherbrumu IV

jeden z nejočekávanějších výstupů sezóny

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen vylezli na severní vrchol Gasherbrumu IV a už jsou v pořádku v základním táboře, informoval včera web Altitude Pakistan o jednom z nejočekávanějších výstupů sezóny ve velkých horách.


Podle webu Slovinci vylezli na vrchol v úterý a ve čtvrtek dorazili do BC. Na severní vrchol, který je o 20 metrů nižší než 7925 metrů vysoký hlavní vrchol Gasherbrum IV, lezli tři dny severozápadním hřebenem (Northwest Ridge). Je to pouze 4. výstup touto cestou, která byla poprvé vylezena roce 1986.

Dolů sestupovali s obtížemi za mohutného sněžení. Do základního tábora dorazili “spokojení, vyčerpaní a vyhublí”, uvedl web Altitude Pakistan.

Původně chtěli lézt západní stěnou (zvanou “Shining Wall”), ale vzdali to kvůli špatným podmínkám ve stěně.

Aleš Česen a Luka Lindič před tím 12. července kvůli aklimatizaci vystoupili na Broad Peak (8051 m).

Téměř osmitisícový Gasherbrum IV je pokládaný za technicky extrémně náročný. Od roku 1958, kde na něj poprvé vylezli jihovýchodním hřebenem Italové Walter Bonatti a Carlo Mauri, se nahoru dostalo jen několik výprav.

Včerejší zpráva na Twitteru o výstupu na Gasherbrum IV:



Zpráva na Twitteru ze 14. července o výstupu na Broad Peak:



Viz:
Gasherbrum IV: Aleš Česen and Luka Lindič Reached North Summit


O jejich výstupu na Broad Peak viz článek na webu Lidé a hory: Aleš Česen a Luka Lindič vystoupili na Broad Peak, nyní je čeká Gasherbrum IV

Rozhovor s Lukou Lindičem přináší nové číslo magazínu Lidé a hory: Vychází lidé&HORY 4/2016 s rozhovorem s Márou Holečkem a Lukou Lindičem

sth   [úpravy] 11:42 30.07.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Bazenové lezení
 Databáze cest:
Všechny cesty (186298)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
První Zprava 7- Rohanovský Vrch
Druhá Zleva 7+ Rohanovský Vrch
První Zleva 7- Rohanovský Vrch
Plaentxiko Mutila 6b Araotz
El Chinchecle 6a Araotz
Nově komentované:
Východní Hrana VIIc Ostaš
Východní Hrana VIIc Ostaš
Konečný Problém VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Mravenčí Promenáda 3+ Jevišovice
Mravenčí Promenáda 3+ Jevišovice

 Nově v diskusi:
Bor | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Gratulace | Re: Gratulace | Gratulace | Re: Samizdat | Re: Zakaz ? | Samizdat | Samizdat | Re: Zakaz ? | Proč tydle vofuky? |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (37)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Petzl Actic Core čelovka | Pánské Bullit Ocun | Adr spolu lezení | campus, posilovací deska | Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2319 
 Ne 
 2538 
 Nevím 
 1757 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.