LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
37. 10178
38.??? 10166
39.Sejbal 10156
Bouldry:
37.Kümmel 9450
38.Stadtherrová 9350
39. 9206
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Bloudek 6320
9.Procházková 6036

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5773 lezců
1175060 cest
Nové přelezy:
Dynamisch 9+/10-
Off The Sy 8A
Gaucho 8b
Silikóza V Xb
Teza 9-
Mystic Rev 7c
Action Dir 11
Jasná Páka XIb
Murarz III 9+
Chaucroute 8a

Stěny
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Neuville sur Ain

Francie není jen Buoux

Během naší cesty jsme navštívili další příjemnou oblast, na kterou bych rád upozornil všechny milovníky francouzského vápna. A sice na přívětivé Neuville sur Ain.

Tato oblast nacházející se v poklidném údolí řeky Ain nás přivítala pozdě navečer, spaní bylo velmi příjemné ( na parkovišti na příjezdové cestě ke skalám, která je slepou silnicí zakončenou závorou ) a ráno nás probudilo sluníčko. Šli jsme lézt dost pozdě a proto již na první cestě se naplno projevila síla jižního slunce. Pro mě tato cesta byla cestou první a poslední, neboť jižně orientované stěny přímo sálaly.


Ke skalám je to sotva pár minut


Přestože jsme zde strávili jen jeden den, neb nás vyhnalo vedro, skály nás příjemně překvapily. Skály se nacházejí v poklidném údolí nedaleko malého stejnojmenného městečka. Podél řeky jsou seskupeny nevysoké skály zformované zhruba do šesti sektorů. Nabízejí lezení všeho druhu v kolmých a mírně převislých stěnách. Jsou orientovány na jih. Protáhlý masiv je z juraského vápence (bathonianský) a nabízí vice než 75 cest s průměrnou výškou kolem 18-25 m. Obtížnost se pohybuje většinou kolem 6b až 7a+. Naleznete zde však i nějakou tu těžší cestu až 7c. Tak třetina všech linií je lehčích, asi tak kolem 4 –5c. Jištění je perfektní, někde až příliš nahusto.



Lehké cesty jsou nalevo těžší ve středu a napravo


Pak jsme již proměnili lezecký den na restdayový a celé odpoledne se koupali v chladné a rychle tekoucí vodě, řeky Ain.
Nacházejí se 19 km jiho-východě od Bourg-en-Bresse, 6 km severo-východě od Pont-dAin, skály jsou 500 m na severo-východ od městečka, Neuville-sur-Ain nejsou sice příliš vysoké, ale jsou to jedny z nejzajímavějších skal v okolí Lyonu.



Sektor uprostřed je hezky kompaktní a mírně převislý


Průvodce na skály « Rocin Bugey » (J.-C. Berrard, B. Fara, G. Gardoni, E. Revolle, 1997), 12 Euro je k mání v baru « le Faisan Doré », hned u mostu.

Přístup:

Projet vesnicí na sever podél řeky až k mostu přes Ain od něj pokračovat podél řeky asi 300m pak doprava na Site d Escalade asi 1,5 km až k závoře. Která je u prvních sektorů.

JirkaS   [úpravy] 14:04 30.09.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 taIxHlFvFbv
y7InkB I loved your blog article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: HmdFhLCMjcoNg, 17:01:02 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (186125)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Golden Nugget VIIIc Grosser Zschand
Gladiator IXb Grosser Zschand
Nedrž Se Toho! VII Chléviště
Normální Cesta III Chléviště
Údolní Stěna IV Chléviště
Nově komentované:
Golden Nugget VIIIc Grosser Zschand
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach
Okupanti Z Ráje Xc Adršpach
Chaucroute Et Vieilles Croutes 8a La Saume

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Proč tydle vofuky? | Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Franta ??? | Re: Agostino | Re: Agostino | Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (34)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2264 
 Ne 
 2499 
 Nevím 
 1706 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.