LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
37. 10178
38.??? 10166
39.Sejbal 10156
Bouldry:
37.Kümmel 9450
38.Stadtherrová 9350
39. 9206
Hory:
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174694 cest
Nové přelezy:
Brillefin 7b
Osambabosa 8a
Tuzex 9+/10-
Křečové Ží 7C+
Věčně Bez 9-
Kríza Stre 10-
Královna O 7C
Kostěj 7C
Harmatanec 9a
Festival E 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Průvodce Klettern in der Schweiz

recenze

Jo ve Švýcarsku tam je blaze… hory, jezera, krásné skalky, dlouhé stěny, bouldering… každý den, když počasí dá, si můžete zahrát jinou „lezeckou muziku“, ale ta nejlákavější pro lezce z celého světa se nachází v krásných nekonečných stěnách. A právě ty nejlepší vícedélkové směry různých obtížností (od 6a do 8b) se do nového průvodce Klettern in der Schweiz snažil vtěsnat Matteo Della Bordella. A aby to skalkařům nebylo líto, přidal i nejlepší sportovní oblasti (St. Loup, Voralpsee, Chropfberg, Schlänggen, Bubiwändli, Wallis..).

Autor průvodce Matteo Della Bordella má se švýcarským lezením bohaté zkušenosti. Nejednou prolezl stěny Rätikonu nebo Wendenstöcku - více se autor představí v úvodu průvodce.



Klettern in der Schweiz 


Autoři: Matteo Della Bordella


Rok vydání: 2012
503 stran
Vydavatel: Versante Sud
ISBN 978-88-96634-64-6
Jazyk: Německý (existuje i italská mutace)
Cena € 35,00

Můžete si ho objednat i na Lezci za 890,- Kč



Součástí popisu každého vícedélkového směru je doba přístupu, nadmořská výška, délka cesty, orientace stěny, potřebný lezecký materiál, slanění, kempink, lezecká období a hodnocení cest hvězdičkami – od jedné do pěti. U většiny oblastí se autor nezapomněl rozepsat o lezecké historii, nejvíce se nechal unést u Wendenstöcku, který někdy neprávem zůstává ve stínu Rätikonu, především kvůli horšímu přístupu.
U sportovních oblastí autor nebyl v popisu cest tak důkladný, alespoň v úvodu vždy doporučil nejhezčí cesty. V průvodci nechybí ani profily známých lezců jako je Stephen Siegrist a Franz Carnati z Wendenu.


)

hi-res





hi-res




ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud


Plus:

+ graficky povedený, přehledný
+ krásné fotografie ukazující zvláštní struktury např. vápencových skal Wendenu
+ přehledné mapky
+ pro lepší orientaci v rozsáhlejších oblastech je v úvodu fotografie, na které jsou zakresleny jednotlivé sektory
+ pro němčináře: portréty význámných lezců oblastí


Mínus:
- absence GPS souřadnic
- u sportovní cest chybí detailnější popisky





Simona    [úpravy] 08:06 08.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Abissi
Lo scolaro, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (186093)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schneckenparadie 5 Donautal
Sølvpilen 7a+ Stryn
Ville Vesten 7a+ Stryn
Ein Sommar I Stryn 7 Stryn
Tiriltoppen 5 Stryn
Nově komentované:
Busillis 6a+ Crepe De Oucera
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Michalův Řezák 9- Holštejn
Michalův Řezák 9- Holštejn
Locherspiel 6c Eiger

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Agostino | Re: Agostino | Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2251 
 Ne 
 2482 
 Nevím 
 1698 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.