LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
25.Jungling 10616
26.Slezáková 10580
27.Pelíšek 10491
Bouldry:
25.Šlapák 9900
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
Hory:
20.Cibulka 3582
21.Magič 3464
22.Tomasu 3348

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174695 cest
Nové přelezy:
Brillefin 7b
Osambabosa 8a
Tuzex 9+/10-
Křečové Ží 7C+
Věčně Bez 9-
Kríza Stre 10-
Královna O 7C
Kostěj 7C
Harmatanec 9a
Festival E 8A

Stěny
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
ZŠ Chřibská - Chřibská
Boulder Cave Bar - Opava

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point Vaňkovka - Brno
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stovky lidí na Everestu, 2 mrtví, Hillaryho výšvih lehčí

pouták (foto: Jiří Novák)Od prvních letošních výstupů z 11. května vylezlo po dvouleté přestávce na Mount Everest asi 400 lidí, informují nepálské úřady. Dva lidé zahynuli. A pověstný Hillaryho výšvih ve výšce cca 8790 m je letos podle některých zpráv lehčí.


Představitel z horolezeckého oddělení místních úřadů Gyanendra Shrestha dle zahraničích médií řekl, že “příznivé počasí umožnilo od 11. května téměř 400 horolezcům dosáhnout vrcholu z Nepálu”. Zároveň varoval před nebezpečím hory, protože dva horolezci Holanďan Eric Arnold a Australanka Maria Elizabeth Strydom zemřeli při sestupu v pátek v noci a v sobotu na výškovou nemoc ve 4. táboře.

Viz.: gripped.com: Everest 2016: Hundreds Summit

Zprávu o zmizení Hillaryho výšvihu, cca 12 metr vysokého skalního prahu v závěrečných pasážích výstupu přinesl mexický horolezec David Liano. Při výstupu 13. května se domníval,  že skalní prahy se zmizely při loňském zemětřesení. Další horolezci a Šerpové, kteří tam byli po něm, si myslí, že skalní výšvih tam stále je, pouze je letos neobvykle více zasněžený a tak je pasáž momentálně lehčí.

Viz: Hillary Step Collapse?

Hillaryho výšvih při výstupu (záběry z roku 2009):



sth   [úpravy] 23:44 22.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 30 lidí na Everestu denně11:19:43 23.05.2016
Kdo by tam ještě chtěl, proboha???
odpovědět 
 Re: 30 lidí na Everestu denně12:41:33 23.05.2016
Mam za to, ze kdyz se podari pocasi, tak to je spis 150 nez 30 za den. A tak kdyby mi to nekdo zaplatil, tak bych si na to asi v praci volno vzal.
jx zeroodpovědět 

 málo lidí12:34:38 23.05.2016
400 lidí je ještě málo. K duševnímu zdraví hory je prospěšné min. 3000 lidí ročně. Prý se tam letos vrátil i horolezecký bard a elév Pavel Trčala, když šel na procházku se psem a náhodně dal vrchol.
MVDr. Hromadaodpovědět 

 Foto dne:
Abissi
Lo scolaro, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (186093)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schneckenparadie 5 Donautal
Sølvpilen 7a+ Stryn
Ville Vesten 7a+ Stryn
Ein Sommar I Stryn 7 Stryn
Tiriltoppen 5 Stryn
Nově komentované:
Busillis 6a+ Crepe De Oucera
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Michalův Řezák 9- Holštejn
Michalův Řezák 9- Holštejn
Locherspiel 6c Eiger

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Agostino | Re: Agostino | Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh | Re: Zakaz ? | Re: Pravý x Levý | Re: hezky |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (32)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2251 
 Ne 
 2482 
 Nevím 
 1698 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.