LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11528
9.Stráník 11502
Bouldry:
7.Jungling 10628
8.Pochman 10625
9.Danda 10506
Hory:
18.Novák 3832
19.Punčochář 3751
20.Cibulka 3582

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174788 cest
Nové přelezy:
Waliserne 7b+
Ticho Po P Xb
Fuck Capit 9-
LSD 9/9+
Chasin´ Th 9
Speedy Gon 9
Brillefin 7b
Osambabosa 8a
Tuzex 9+/10-
Křečové Ží 7C+

Stěny
Prysk - Prysk
Boulder club Kotelna Brno - Brno
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cody Roth zopakoval cestu Malvazija 8b+?

1. opakováni po 22 letech

Dne 28. prosince po 10 nacvičovacích dnech zopakoval Američan Cody Roth cestu Malvazija 8b+(c+) v oblasi Dvigrad v Chorvatsku.

V dnešní době se lezou převislé a atletické 8céčka jak na běžícím páse a kolmé „prstolamy“ už dávno vyšly z módy, i když… Poslední dobou se k nim pár silných „mlaďáků“, jako je i náš Adam Ondra (viz článek Adam v Cornalbě), vracejí a to je dobře.  Protože tyto old schoolovky by rozhodně neměly být zapomenuty.  A jedna taková old schoolovka se dočkala po 22 letech prvního opakování od Američana Cody Rotha. Cesta se jmenuje Malvazija, má 20 metrů a nachází se v oblasti  Dvigrad v Chorvatsku. První přelez neudělal nikdo jiný než expert na tyto technické "soukačky" Maurizio 'Manolo' Zanolla v roce 1988. Cestu ohodnotil klasifikací 8b+. Od té doby se ale ulomilo několik chytů a Cody Roth cestu hodnotí jako 8c+.


Cody Roth v cestě Malvazija

foto by Klemen Demsar



Zdroje:
UKClimbing.com

Simona    [úpravy] 06:17 05.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Abissi
Lo scolaro, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (186107)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Abacab 7a Roca Aguilera
železný Oř VIIIa Bělá U Děčína
Sergej VIIc Bělá U Děčína
Bardotka VIIb Bělá U Děčína
Predátor VIIIb Jetřichovice
Nově komentované:
Jurský Park VIIIa Bělá U Děčína
Der Grosse Wahnsinn 9/9+ Frankenjura
Der Grosse Wahnsinn 9/9+ Frankenjura
Busillis 6a+ Crepe De Oucera
Čertovina VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Re: Zakaz ? | Re: Franta ??? | Re: Agostino | Re: Agostino | Franta ??? | Re: Agostino | Agostino | Cesta | Levý břeh |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (34)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (11)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2253 
 Ne 
 2486 
 Nevím 
 1702 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.