LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
10.Širůčková 11409
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Novák 10500
12.Popovský 10428
Hory:
12.Abt 5262
13.Louda 5242
14. 5018

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174008 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Svatý Otec 9+/10-
Stargate 11-
Je To V Po Xa
Riverbed 8B
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Banff Mountain Film Festival World Tour v ČR

Neděle 24.10.2010, začátek ve 13:00, Praha kino Aero

Banff Mountain Film Festival World Tour opět v ČR. Přehlídka nejúspěšnějších filmů s horskou tématikou ze světově největšího Filmového Festivalu BMFF.

Hosté – Marek Holeček, Honza Škrabálek
Výstava fotek – Pavel Žofka.
Banff Mountain Film Festival je mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou. Filmový festival je vyvrcholením několika událostí včetně knižního festivalu a fotografické soutěže. Všechny tyto události se dějí v Banff Centre pod patronací jedné z hlavních kanadských kulturních a vzdělávacích institucí Mountain Culture.

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35 zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou.

Jakmile skončí filmový festival v Banffu, vstupují  nejlepší snímky na světové turné, tzv. Banff Mountain Film Festival World Tour. Na každé jeho zastávce vybírá pořadatelská organizace ty filmy, které nejlépe odpovídají místním zájmům. Turné začíná svou cestu na počátku listopadu v severní Americe, kde ho navštíví více než sto tisíc lidí při 250 projekcích ve 175 městech.

Po dvouleté odmlce je festival opět v ČR. Získál jej nový pořadatelský tým a jeho základna se přesouvá z Jičína do Prahy. Proto Vás tímto zveme na 7. Ročník BMFF-WT v Čechách, který se koná v neděli 24.10.2010 v Praze v kině Aero od 13:00 (Biskupcova 1733/31 Praha 3). 

K vidění budou snímky o extrémním lyžování,  jízdě na kole, zdolávání skal, kopců i ledopádů, dále pak o snowbordingu a paraglidingu, sjiždění divokých řek a volných pádech. Nebudou samozřejmě chybět příběhy lidí a jejich kultur. Všechna tato témata spojuje jediné,  a to nedotknutelná příroda a horské prostředí, které všichni tak milujeme.

Kromě přehlídky nejlepších filmů s horskou tématikou máme připravený i bohatý doprovodný program. Představí se v něm horolezec a skálolezec Marek Holeček, beseda bude zaměřená na průřez celé jeho lezecké kariéry. Dále pak paraglidista a běžec do vrchů Jan Škrabálek, který promítne obrázky z extrémně náročného závodu Red Bull X-Alps. V předsálí kina po celou dobu festivalu proběhne výstava fotek Pavla Žofky, známého lezeckého fotografa. Třešničkou na dortu bude slosování vstupenek o hodnotné ceny outdoorových sponzorů. Můžete se těšit na spací pytle a stany od společnosti Hannah, trekové botky od Lowa, 2x slevové poukazy od CK Kudrna, batůžky od Vaude, trička od Icebreaker, Helmu a sedák od Rock Empire a mnoho dalších.

Více informací o festivalu, filmech a předprodeji vstupenek najdete na www.banff.cz




Katka Hlavová    [úpravy] 09:44 15.10.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sicílie
Cimabue, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (185981)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Altsin 6a Pietra Di Bismantova
Brufolo Bill 5b Pietra Di Bismantova
Gorby 5b Pietra Di Bismantova
Napětí Až Do Konce VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Ciap 5c Pietra Di Bismantova
Nově komentované:
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Železobetonovej Rumburak Xa Adršpach
Þetta Eru Fífl Guðjó 5.8 Hnappavellir

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Davle | Davle | Re: Nejdelší v ČR | Nejdelší v ČR | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
hezky | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Nějaké nové oblasti | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Výstup roku? | Re: Hezký |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (41)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (23)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2191 
 Ne 
 2433 
 Nevím 
 1649 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.