LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11126
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Popovský 10428
13.Stráník 10331
14.Kučera 10328
Hory:
3.Groš 7968
4.Rojko 7592
5.Skopec 7324

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172604 cest
Nové přelezy:
Stretch Du 9-
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Olympijské sporty se nově rozšíří o skialpinismus

Uspějí v něm i Češi?

Po téměř 30 letech přibude mezi zimní olympijské disciplíny nový sport. Po snowboardingu, který byl přidán v Naganu 1998, se premiéry pod pěti kruhy dočká skialpinismus. Stane se tak v roce 2026, kdy budou nejlepší sportovce světa hostit italská města Miláno a Cortina d'Ampezzo. A o účast zabojují i čeští zástupci tohoto stále populárnějšího sportu.

Skialpinismus ve své tradiční formě je zjednodušeně řečeno „turistika na lyžích“ a je historicky spjatý s horolezci a dobrodruhy, kteří k přesunům v horách využívali lyže se speciálními pásy. V posledních letech se skialp těší velké oblibě i mezi širokou sportovní veřejností a velké mezinárodní úspěchy zaznamenávají i čeští profesionálové.

Závodní i tradiční skialpinismus je v Česku zastřešován Českým horolezeckým svazem (ČHS), který organizuje oficiální sérii závodů včetně MČR a má na starosti i veškerou podporu a péči o českou reprezentaci.

„Aby se naši skialpinisté mohli lépe prosadit v mezinárodní konkurenci, bylo potřeba zapojit do hry partnera, který by reprezentaci podpořil. Z toho důvodu jsme navázali spolupráci se značkami Hannah a Rock Point, které závodníky vybavily skvělým sportovním oblečením. Věříme, že dobrá výbava přispěje k úspěšné reprezentaci českého skialpinismu,“ říká předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek.

Výbavu od české značky Hannah, vyrábějící již více než třicet let oblečení a vybavení do hor, budou nosit a v náročných podmínkách testovat také doposud nejúspěšnější čeští skialpinisté Marcela Vašínová, Eva Matějovičová, Michal Strejc, Marek Foltýn a řada dalších. Ti všichni mají jasný cíl – kvalifikovat se na Olympijské hry.

„Ze spojení s českou reprezentací ve skialpinismu máme radost a věříme, že naše produkty napomohou k dalším skvělým výsledkům. Reprezentantům poskytujeme to nejkvalitnější oblečení a ti jej otestují přímo v horských závodních podmínkách,“ dodává Marek Kýhos, CEO Outdoor Concept a.s.


Světový pohár ve Schladmingu, zdroj Hannah



Světový pohár ve Schladmingu, zdroj Hannah



Světový pohár ve Schladmingu, zdroj Hannah


Karel Smetana   [úpravy] 15:35 13.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Discipliny07:24:30 14.03.2024
Zo srandy, este by to mohli rozdelit do disciplin:
1. Sprint
2. Zjazd
3. Nahodenie a zlozenie pasov.
Paloodpovědět 
 Re: Discipliny08:54:50 14.03.2024
;))))
odpovědět 
 Re: Discipliny17:14:05 24.03.2024
Nojo. Nejlíp by bylo u oněch lyžařských sportů zrušit vleky a lanovky a sloučit to s lyžařskými závody.
Honzaodpovědět 

 xaxaxa17:29:44 14.03.2024
Kde jsem to už jenom četl?
Kuba Turekodpovědět 

 Lyžování15:06:35 15.03.2024
Tohle by mnohem víc pasovalo pod svaz lyžařů, s alpinismem to už moc společnýho nemá.
Ty hadry jsou sponzorskej dar, sleva za reklamu nebo jen kšeft za plnou palbu? Z článku to neni jasný.
Mmch. povinnou výbavu by to chtělo lehce přidat, aby neskončili jak Hanče s Vrbatou... I když ty kolečka po sjezdovce asi v poho i bez ničeho.
odpovědět 

 Palec hore11:45:29 16.03.2024
No tak to budem mít brzy nový svaz.
Tipoval bych to na České ježdění
Janodpovědět 

 Foto dne:
Bělský masiv
Křížová cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (185776)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lillipfeiler 5+ Dachstein
Yolo 6c+ Jaun
Game Of Drones 7a+ Jaun
Bauleiter 6b Jaun
Lacrima 6b Sass Beita
Nově komentované:
Crystal Distortion 8 Srbsko
Metolius 5- Skály Na Sekyrce
Údolní Stěna V Hrubá Skála
Juju 7b+ Zillertal
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2110 
 Ne 
 2371 
 Nevím 
 1586 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.