LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10100
45.Čech 10038
46.Bardas 10035
Bouldry:
44.Zíma 9100
45.Zímová 9053
46.Chovanová 9050
Hory:
3.Groš 7968
4.Rojko 7592
5.Skopec 7324

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172089 cest
Nové přelezy:
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MPM 2017 v Ostravě počasí přálo

V sobotu s magickým datem 9. 9. jsme již po čtvrté zavítali s Moravským pohárem mládeže do Ostravy Vítkovic, kde v příjemném prostředí Sadu Jožky Jabůrkové stojí pod širým nebem 10m vysoká lezecká věž, o kterou se stará Blok centrum Saši a Milana Gendových.

Shodou okolností to bylo také čtvrté kolo tohoto ročníku MPM.

Pořádat závody na nezastřešené stěně pod širým nebem je vskutku zajímavý adrenalinový zážitek. Neboť odhadnout rok dopředu, jaké bude počasí v daný termín, nelze. Letos k nám byl však sv. Petr milostiv a již týden dopředu hlásil na sobotu pěkné počasí a svůj slib také vyplnil. Což v kombinaci s pečlivou přípravou závodu, kterou letos nesl na bedrech zejména Milan Genda, a početným pelotonem zarputilých závodníku (116), jejich rodičů a trenérů přispělo ke zdárnému průběhu závodu. Cesty pro soutěžící připravil talentovaný ostravský stavěč Denis Pail. Závodníkům se dle ohlasu cesty líbily. Vzhledem k tomu, že drtivou většinu také rozřadily, tak se líbily i mně. Obtížnostně byly až na nejtěžší cestu, která byla o chlup lehčí, trefené přesně. Tak aby si závodníci zalezli, a přitom se rozřadili a aby nejtěžší cestu v kategorii dal jen její vítěz. Což je hodné obdivu. Jedinou výjimkou byla nejtěžší cesta pro nejstarší, kterou topli Štěpán Potůček s Rosťou Holíkem, pro které jsme ji museli ještě předělat a poslat oba do závěrečného „rozstřelu“ ve kterém byl úspěšnější Štěpán. Výsledky ostatních závodníků jsou ke zhlédnutí na www.moravskelezeni.cz.

Za úspěšně zvládnutou akci se patří poděkovat všem, kteří se podíleli jak na její přípravě, tak na samotném průběhu závodu. A to včetně rodičů a trenérů, kteří pomohli s odjištění a rozhodcováním závodníků.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat sponzorům, kteří poskytli věcné dary pro závodníky. Předně Víťovi Strouhalovi – dovozci zboží lezeckých značek CT – Climbing TechnologyMetolius, který poskytl expresky pro medailisty, Tomáši Roubalovi z časopisu MONTANA, který nám věnoval časopisy pro všechny startující. Dlužno dodat, že oba nás podporují celoročně, a to zdaleka ne jen tuto sezónu. Dále pak patří dík společnostem TENDON, NUTREND, PARAMITAguglii za další drobnosti pro vítěze. Organizátory závodu z Blok Centra ještě podpořily firmy AUTOCONT, Rock Point a statutární město Ostrava.

Protože jeden obrázek vydá za tisíc slov, pár jich zde přiložím… Na viděnou v neděli 17.9.2017 v Brně.

Jiří Babača


foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © K. Návrat



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada




foto © R. Hromada



foto © R. Hromada



foto © R. Hromada

Jiří Babača   [úpravy] 08:50 16.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zapomněl jsem dodat12:11:45 16.09.2017
Jak už se mi občas stává, zapomněl jsem v článku zmínit a hlabně poděkovat předlezcům, kterými byli Karolínka Gendová s Adamem Adamovským a skvělé moderátorce Petře Adamovské. Dále pak Bobovi za zpracování výsledků, Marťovi Lehkému, který vypomáhal s řízením závodu a zpracováním výsledků. Dále pak osazenstvu Blok Centra, kteří zajišťovali zázemí celého závodu a jejichž jména jsem si nezapamatoval. Dále pak fotodokumentaristům, kteří bezplatně poskytli své fotografie k prezentaci závodu – Robertu Hromadovi a Karlu Návratovi. Ti všichni věnovali závodníkům MPM celý den - většina z nich bez nároků na jakoukoli odměnu.

Takže i Vám všem dodatečně s omluvou za opomenutí DÍKY!
JiBodpovědět 
 Re: Zapomněl jsem dodat18:19:34 17.09.2017
Chvíli jsem se lekl, že je Ostrava v Plzni. Máme tu stejnej kus PLECHU ze škodovky :)
MaviDodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185724)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spoďákovník 7A Ostaš
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
La Sindrome Del Grillo 8a Dolomity
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (78)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2054 
 Ne 
 2327 
 Nevím 
 1538 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.