LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11528
9.Stráník 11502
Bouldry:
7.Pochman 10625
8.Trojan 10600
9.Danda 10506
Hory:
17.Najman 4679
18.Hess 3908
19.Punčochář 3751

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172068 cest
Nové přelezy:
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Prostor Letňany - Praha 9
Lezecká stěna Polička - Polička

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

III. díl

Dnes pár užitečných rad k pobytu ve skalách. Tak především magnézium. To, společně s ostatními podobnými materiály, je pravidly zakázáno. Kalafuna není v pravidlech uvedena výslovně, ale před strážci parku jistě neobstojí. Praxe ve skalách vypadá tak, že občas nějaké ty strážce potkáte a sami němečtí lezci budou připraveni vás ukamenovat. Strážci hlídají i ze značných vzdáleností s dalekohledy.

Cesty samotné jsou čisté, tedy bez bílých stop. Jen výjimečně jsem našel starší stopy magnézia (Kompromis RP Xb v Affensteinech, Taifun RP Xc v Bielatalu). Lezci na fotografiích z težších cest pytlíky nemají a lezce, které jsem potkal ve skalách je též neměli. Ovšem nejtežší cesta, kterou jsem viděl lézt, byla za IXc. Takže pokud se neovládnete, amen s vámi.


Němci mají velkého "sportovního ducha" a i když si myslím, že si často lžou do vlastní kapsy, budou se dívat skrz prsty na vaše shora hozené lano. No, když se nedře skála, zůstanou u těch prstů.

Spaní. Víceméně platí jako kdysi. Zákaz v Rathenu, na Schrammsteinech, Velkém Zschandu, zhruba v polovině Brandu. Jinde lze použít bivaky, ve kterých jsou zřízena i ohniště.

Všude narazíte na informační cedulky Národního parku, kde jsou zákazy, příkazy, dovolení a výjimky. Ale pozor! Výjimky pro horolezce předpokládají, že jste horolezci a tedy máte průkaz ČHS. Já osobně jsem se jím prokazoval naposledy před dvanácti lety.

Tschüs

Jarda Maršík   [úpravy] 09:22 04.12.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Pot strachu
Super foto, uz aby bylo leto a lezeni na pisku. To magnezium je smula myslim, ze jiz bez nej bych nemel dobry pocit z lezeni, mozna ze bych ho ani nepotreboval pouzivat v prubehu cesty, ale dole pred nastupem, to bych si nejak prsty zpocene strachy osusit chtel.
Zapsal: JirkaS, 15:19:22 05.12.2000
 Pot strachu
To je prosté. Pod stěnami je všude dostaet písku, kterým se dají prsty docela dobe osušit. Svého času se také nosil pytlík na zadku, ale nebylo v něšm magnézium ale právě ten píseček.
Zapsal: Petr Jandík, 20:47:31 14.05.2002
 LnYYPggmtata
16auRV Hey, thanks for the blog post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: aSWlAXGeXFG, 17:53:38 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185723)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
La Sindrome Del Grillo 8a Dolomity
Tobogan 6+ Dreveník
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. | B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (80)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2052 
 Ne 
 2324 
 Nevím 
 1537 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.